Yurtdışı Uçak bileti uygun temin edilmesi

Yurt dışı seyahatleri planlandığında uygun fiyatlı bilet temin etmek için çeşitli arayışlara girilir ve neredeyse tüm firmaların ucuz uçuşları araştırılır. Günümüz çağında dünya herkesin ayaklarının altındadır denilebilir çünkü uçak yolculukları ile insanlar istedikleri yere istedikleri zaman gidebilirler. Peki istedikleri fiyata gidebilirler mi? Özellikle tatil sezonunda birçok kişi bulunduğu yerden ayrılarak tatil amacı ile dinlenme, gezme, spor ve çeşitli aktiviteleri gerçekleştirmek için yurt dışına gitmek ister. Yanı sıra iş amaçlı da yurt dışına çıkılması gereken zamanlar olabilir. Tam bu noktada yurt dışına çıkarken uygun bilet nasıl bulunabilir sorusuna cevap verilmesi gerekir. Yurtdışı uçuşlarında yapılması gereken ilk şey gidiş ve dönüş tarihini belirlemektir. Kesin tarih belli değilse yani esnek olunabiliyorsa ucuz bilet seçme imkanı bir o kadar artar. Ayrıca biletlerin yurt dışı uçuşlar için 27 hafta öncesinden alınması ciddi tasarruflar sağlamaktadır. Mayıs ayı bilet almak için uygun bir zaman dilimidir ve uçuşların olabildiğinde hafta içi tercih edilmesi ekonomik olması açısından önemlidir. Bayram tatillerinde yurt dışı uçak bilet fiyatları fazla olacağından mümkün olursa diğer tarihler için plan yapılmalıdır. Kış ayları Şubat, Kasım gibi uçuş ve konaklama için doğru zamanlar olarak değerlendirilmektedir.

Yurt dışı seyahat planlarının kararlaştırılması ile birlikte başlayan bilet arama serüveninde yapılması gereken ilk şey online olarak uygun fiyatlı bilet aramaktır. Bazı bilet satış sitelerinde uygun fiyatlı, kampanyalı biletlere ulaşmak mümkün olur.Satış yapan sitelerde ekrana gelen sayfada aranılan özelliklerde bilet bulmak son derece kolaydır. Gidiş-dönüş tarihi, nereden nereye gidileceği ve sınıfı gibi bilgiler girildiğinde en uygun seçenek sayfada görüntülenir.

Bazı karşılaştırmalı siteler aracılığı istenilen elde edilemediğinde farklı yollar denenebilir. Ryanair ile Avrupa içi uçuşlarını en uygun fiyata bulmak mümkündür. 20 ile 30 EUR arasında İtalya’ya ve Barcelona’ya uçmak mümkündür. Diğer bir Macaristan uyruklu havayolu şirketi olan Wizzair ile Avrupa dönüşlerinde Budapeşte üzerinden gelindiğinde inanılmaz indirimler yakalamak mümkündür. 20 ile 80 EUR arası fiyatlarla Easyjet ile oldukça ucuz yurt dışı uçuşları yakalamak mümkündür. Özellikle İzmir’den Londra’ya uçuşları bulunan firmanın yakın zamanda farklı destinasyonlara da açılacağı biliniyor. Blu-express ile 30 ile 89 EUR arası uygun fiyatlarla Roma’ya uçmak mümkün olurken Vueling isimli İspanyol şirketi ile Avrupa’nın istenilen şehrine 25 EUR’dan başlayan fiyatlarla gidilebiliyor. Transavia firması ile Hollanda’ya, Airbaltic ile Baltık ülkelerine ucuza uçabilmek mümkün olabiliyor. Bir Türk firması olan Pegasus’ta yurt dışı için uygun ve cazip kampanyaları kendi sitesinden sürekli olarak duyuruyor.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir