Yurt İçi Ucuz Bilet Fırsatlarını Yakalama Yolları

Uçak seyahati yapacak kişilerin yurt içi uçuşlarda zaman zaman yapılan kampanyalarla daha ucuz fiyatlarda bilet alma fırsatlarını yakalamaları için izlenmesi gereken bazı yollar bulunmaktadır. Uçak yolculuğu hızlı ve konforlu olmasının yanı sıra maliyeti daha yüksek bir ulaşım şeklidir. Bu nedenle havayolu firmalarının uçuş için tercih edilmesinde güvenilir olmasının yanında yaptığı güzel kampanyalar da oldukça etkilidir. Firmalar tarafından yurt içi uçuşlar için yapılan kampanyalar daha sık ama daha kısa sürelerde ve sınırlı sayıda koltuk için yapılmaktadır. Bundan dolayı da indirimli bilet şansını yakalamak için kampanyaların düzenli olarak takip edilmesi gereklidir. Nasıl takip etmeliyiz diye soranlar için biraz daha detaylandırarak bunun farklı yollarından bahsedelim.

Uçak seyahatlerinde indirimli bilet alabilmek için yapılan kampanyalardan düzenli olarak haberdar olmak önemlidir. Bunun için ilk adım olarak havayolu şirketlerinin e-posta listesinde kayıtlı olmak gereklidir. İndirimli olarak satılacak biletlerden ilk olarak üye olanlara haber verildiği için daha erken haberdar olma şansı yakalanmış olunmaktadır. Firmaların sosyal medya hesaplarını takip etmek de ucuza bilet alabilmenin yollarındandır. Bunların yanında kolaylık sağlayan diğer bir yol ise gidiş dönüş tarihlerine göre bütün firmaların indirimli uçak biletlerini arama motoru sitelerinden yararlanmaktır. Böylece firmaların web sitelerinde tek tek araştırma yapmaya gerek kalmadan hepsi aynı anda tek bir yerde görülebilmektedir.

Gidilmesi planlanan yer için uçak bileti fiyatı pahalıysa ve zaman problemi de yok ise aktarmalı uçuş yapılarak da farklı bir rotadan istenilen yere gidilebilir. Bu arada iki uçuş arasında vakit kalırsa aktarma yapılan şehri de gezme fırsatı bulunmuş olur. Ayrıca bilet fiyatları uçuş günü yaklaştıkça pahalandığı için gidilecek tarih belirlendikten sonra biletlerin mümkün olduğunca erken alınması önerilmektedir. Seyahatin hangi gün olacağı çok da önemli değilse alternatif günler de düşünülebilir. Herkes tarafından en çok tercih edilen günler cuma, cumartesi ve pazar günleri olduğu için bu günlerde bilet fiyatları daha pahalı olmaktadır. Bu nedenle hafta içi çarşamba ve perşembe günleri tercih edilerek daha ucuza bilet alınabilmektedir. Bütün bu seçeneklerden anlaşılabileceği gibi aslında uçak bileti fiyatlarını etkileyen birçok faktör bulunmakta olup biraz bilgi ve düzenli takiple daha ucuz bilet fırsatlarını yakalamak mümkündür.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir