Yılın Hangi Döneminde Ucuz Bilet Satışı Yapılır

Havayolu ulaşımında en indirimli bileti alabilmenin yolu doğru zamanın yakalanmasında saklıdır ki yılın hangi zamanında ve döneminde uygun fiyatlı bilet satışı yapılır hususu öğrenildiğinde yolcuların işleri kolaylaşacaktır. Yılın en uygun zamanın yakalanması için yolculuk yapacak olan kişilerin hangi firmanın hangi uçuş döneminde düşük fiyatlı bilet satışı yapılır olduğunu takibe alarak öğrenebilirler. Bu takibi gerçekleştirebilmek için havayolu firmalarının sitelerini devamlı olarak kontrol etmeleri gerekecektir. Firmanın sitesini devamlı takipte tutmak zor olabilir fakat indirimli koltukların yakalanabilmesi için bu önemlidir. Havayolu şirketinin mail grubuna üye olunduğunda da bu takibin bir kısmı yapılabilir. Şirketler yaptıkları indirim, kampanya ve promosyon biletlerinin duyurularını mail gruplarına gönderdiğinden üye olanlar ilk haber alanlardan olacaktır.

İndirim, promosyon ve kampanyalardan erken haberdar olmak koltuklar bitmeden fırsatı yakalamak için bir artı sağlamaktadır. Erken rezervasyon uçak biletlerini ucuza almak için özellikle dikkat edilmesi gereken bir husustur. Özellikle Ramazan Bayramı, Kurban bayramı, yılbaşı tatili, yaz ve sömestr gibi tatillerde talep çok fazla olduğunda çok yükselecektir. Biletler yükselmeden, promosyon biletler bitmeden alabilmek için erken rezervasyon oldukça önemli olacaktır. Bu dönemlerde promosyon, indirimli ve kampanyalı biletleri yakalayamamış olanlar mümkünse talebin azaldığı zamanlara yolculuklarını ve dönüşlerini değiştirmeliler. Örneğin 23 Nisan tatilinde biletler çok yükseleceğinden yolculuk ya daha önceki bir tarihe veya daha sonraki 26 Nisan’a gibi ertelenebilir. Çünkü bu tarihte talep az olacağından fiyatlar düşecektir.

Uygun fiyatlı koltuk araştırması yaparken çok sayıda firmanın fiyat karşılaştırmasının yapıldığı satış sitelerinden arama yaparken tüm ay seçeneği seçildiğinde o ay içerisindeki bütün uçuşlar görülecektir ki böylece ay içerisindeki en uygun olanı bulma şansı elde edilir. Ay içerisinde arama yapılabildiği gibi yıl içerisinde en ucuz ay seçeneği de bulunmaktadır. Hangi gün uçmak isteniyorsa filtreleme sistemi ile gün tercihi yapılarak sene içerisinde ki en ucuzlar görülebilir. Yolculuğu yapılacağı rotanın yoğun olduğu dönemlere özellikle dikkat etmek gerekir. Antalya’ya ucuza gitmek isteyen biri yaz aylarını veya Alplere gidecek olanlar da kış aylarını tercih etmemelidir. Öte yandan yıl, ay içerisinde uygun vakitler olduğu gibi gün içerisinde de gece geç saatler ile sabaha karşı olan saatler daha uygundur.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir