Uygun Fiyatlı Manisa Uçak Biletleri Bul

Ülkemizin Ege bölgesinde bulunan Manisa iline uçak ile seyahat etmek isteyen kişiler internet üzerinden kendilerine en uygun saatte ve fiyatlı biletleri sorgula veya bul gibi ifadelerle aratabilirler. Uygun fiyatlı Manisa uçak biletleri bul işlemini yapmak için tercih edilen en kolay yol internet aramalarıdır.

Manisa Osmanlı şehzadelerinin eğitimlerini aldıkları bir kent olduğu için şehzadeler şehri olarak da anılmaktadır. Osmanlı dönemindeki pek çok önemli padişah bu kente eğitimlerini tamamlamıştır. Mesir macunu bu kentin simgesi haline gelmiştir. Kurşunlu Kaplıcaları şehrin en çok ziyaret edilen yerleri arasındadır. Şifalı suları ile hastalıkları önleyen bu kaplıcalar Manisa iline gidecek olanlar için uğranması gereken yerler arasındadır. Çok eski tarihlerden beri yerleşim yeri olan bu il de pek çok önemli tarihi yapı bulunmaktadır. Bunlardan Sart Antik Kenti oldukça mühimdir. Arkeologların kazı çalışmaları günümüzde halen devam etmektedir. Bu antik kentte dükkânlar, küçük kiliseler, altın arıtma evi, sinagog ve Artemis tapınağı bulunmaktadır. Spil Dağı Milli Parkı da doğal güzellikler bakımından önemli bir alandır. 1968 senesinde milli park sıfatını almıştır. Manisa Kalesi, Kula evleri, Ağlayan kaya, Aigai kenti, Muradiye Camii ve Yeni Han şehrin diğer gezip görülecek yerleridir.

Bu ilimizde Celal Bayar Üniversitesi adı ile kurulmuş olan bir tane de üniversite mevcuttur. Her sene binlerce öğrenci bu üniversiteyi kazanarak şehre gelmektedir. Öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacak mekânların sayısı Manisa ilinde her geçen gün artmaktadır. Öte yandan bu ilimiz yöresel yemekleri ile de ön plana çıkmaktadır. Birbirinden leziz bu yemekleri Manisa’ya yolunuz düşerse tatmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Manisa kebabı bu lezzetlerin başında gelmektedir. Odun köftesi ise bir diğer enfes et yemeğidir. Kapama mantının farklı bir versiyonu olarak karşımıza çıkmaktadır. Kula güvecinin pişirilme süresi epey uzundur ancak yemeği yedikten sonra bekleme zahmetine girdiğiniz için hiç pişman olmayacaksınız. Sinkonta ise bal kabağından yapılan bir yemektir. Bohça kebabı, kulak çorba, sura, şekerli pide, mantar tatlısı, pideli paça bu ilimizin bilinen diğer yöresel lezzetleridir.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir