Uygun Fiyatlı Biletlerde Pegasus Firmasının Farkı

Pegasus firması uzun yıllardır yolcu taşıması yapmakta ve bunu yaparken de en uygun fiyata biletler sunma politikasından dolayı insanlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ülkemizin en önemli hava yolu şirketleri arasında bulunan şirket gerek yurt içine gerekse de yurt dışına yapmış olduğu seferlerde yolculara çok uygun fiyatlı biletler sunmakta ve böylelikle de farkını ortaya koymaktadır. Ülke içinde 38 ülke dışında ise 73 farklı ülkeye seferler düzenleyen firma hemen her hatta en uygun fiyatlı biletleri sunmaya çalışmakta ve bunda da büyük ölçüde başarılı olmaktadır. Hava yolu şirketleri arasında en ucuzu sorusunun cevabı olmayı çoğunlukla başaran şirket bu özelliğini sadece ülke içinde değil ülkeler arasındaki seferlerde de korumaktadır.

Pegasus firması tarafından uygulanan fiyat politikasında bilet sınıfları çok büyük önem taşımakta ve bunlar üzerinden farklı uygulamalar yapılmaktadır. Söz konusu uygulamalardan bir tanesi kampanyalar iken bir diğeri ise promosyonlu biletlerdir. Kampanyalar genellikle bazı dönemlerde yapılırken promosyonlu bilet uygulaması ise hemen her dönemde yapılmaktadır. Kampanyalar farklı kapsamda olabilmekte ve sadece bir bölgeye gidecek olan kişilerin biletlerini daha uygun fiyata alabilmesini sağlayabilmektedir. Ya da sadece bir meslek grubuna yönelik yapılmakta ve genellikle herkesi kapsamamaktadır. Bundan dolayı da insanların kampanyalardan yararlanabilmesi için mutlaka şirketin resmi web sitesindeki ilgili sayfayı takip etmesi ve ona göre de bunlardan yararlanması gerekmektedir.

Promosyonlu bilet uygulaması ise herkesi kapsamakta ve bu uygulama hem iç hatlarda hem de dış hatlarda uygulanmaktadır. Bu uygulama genellikle ekonomi sınıfında yer alan koltuklarda yapılmakta ve sınırlı sayıda olmaktadır. Ekonomi sınıfında yer alan koltukların belli bir bölümünde ekstra indirim yapılmakta ve biletler buna göre satışa sunulmaktadır. Böylece ilgili koltukları alabilmek için çok daha düşük ücretler ödenmesi yeterli olmaktadır. Fakat bunlara çok yoğun ilgi olduğundan kısa sürede tükenmekte ve bundan dolayı da kişilerin daha az ücret ödemek için mutlaka seyahat tarihinden daha önce koltuklarını alması gerekmektedir. İç hatlarda fiyatlar bu uygulama ile 55 TL’ye dış hatlarda ise 250 TL’ye kadar düşmektedir.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir