Ucuz uçak bileti Pegasus Plus kampanyaları

Pegasus Plus uygulamasına üye olan müşterileri için özel ucuz uçak bileti kampanyalar düzenlemekte ve bahsedilen kampanyalarla üye kişilerin hem daha uygun fiyatlara yolculuk yapmasını sağlamakta hem de uçuş puan kazanacak fırsatlar sunmaktadır. Firma tarafından yapılan bazı kampanyalardan sadece Plus üyeleri yararlanabilmektedir. Söz konusu fırsatlar dönemsel olarak tekrarlanmakta fakat süresi bazen kısa olabilmektedir. Yapılan indirim oranları ise farklılık gösterse de genel olarak %30 oranında olduğu söylenebilmektedir. Ayrıca yurt içi ve yurt dışı uçuşlarda uygulanan oranlar farklılık gösterebilmektedir. Genel itibariyle yurt içine yapılan yolculuklar için uygulanan oranlar bir miktar daha yüksek olabilmektedir. Bu durum tamamen şirketin iç politikası ve burada almış olduğu kararlarla ilgilidir.

Ocak ayı için yapılan kampanyada Plus üyesi kişilere ülke içine yapacakları seyahatlerde %35 oranında ülke dışına yapacakları seyahatler de ise %30 oranında ucuz bilet alabilme fırsatı sağlanmıştır. Bu indirimden yararlanabilmek için ise biletlerin 4 ve 5 Ocak tarihlerinde alınması şartı bulunmaktadır. Belirtilen tarihlerde yapılacak olan rezervasyonların aralığının ise 7 Şubat ile 7 Haziran 2018 olması gerekmektedir. Yani Ocak aynın belirtilen günlerinde yapılacak erken rezervasyonlarda yolcular biletlerini %35 oranında daha ucuza alabilmektedir. Bahsedilen aralıktaki bazı tarihler kapsam dışı bırakılmış olup bunlar 20-24 Nisan ve 27 Nisan – 3 Mayıs 2018 arasıdır. Bunların dışında kalan diğer tarihlerde sunulan fırsattan yararlanılabilmektedir.

Pegasus Plus üyesi olan müşterilere bunun dışında farklı firmalarla işbirliği yapılarak daha avantajlı fırsatların sunulması da söz konusudur. Yolcuların ödemelerinde Masterpass kullanması durumunda yolculuklarını %40 daha ucuza yapabilmektedir. Bunun için de detaylarda belirtilen şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Firma tarafından sunulan bu tür avantajlar genellikle belli sayıdaki koltuk için geçerli olup kısa sürede tükenmektedir. Belirtilen oranlarda yapılan indirimler normal biletlere uygulanmakta olup promosyonlu uçuşlar kapsam dışıdır. Bunların dışında Plus uygulaması üyesi müşteriler otel ve araç kiralama rezervasyonlarında da ayrıcalıklı hizmetlerde yararlanabilmektedir. Buralarda yapılan harcamalardan ayrıca uçuş puanı kazanılması da mümkün olmaktadır. Firmanın bu ve benzer uygulamalarından haberdar olmak için yakından takip edilmesi gerekmektedir.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir