Uçakta QatarAirways Yemek Servisi

Qatar Airways şirketi seferlerinde en kaliteli ve profesyonel şefler tarafından hazırlanan yemek ve özel bir şekilde servis edilen geniş yemek menüleri ile ön plana çıkmaktadır. Uçaklarda yer alan koltukların sahip olduğu geniş yemek yeme alanı ve müşteri taleplerine bağlı olarak sunulan alakart menüleri ile de gökyüzünde yemek keyfinin en üst seviyede yaşanması hedeflenmektedir. Şirket tarafından kullanılan her daim taze ve kaliteli malzemeler usta eller sayesinde müthiş lezzetlere dönüştürülmekte ve müşteriler için ana yemek, meze, tatlı gibi seçenekler sunulmaktadır. Ayrıca müşteri isteklerine bağlı olarak servis edilen yemek öncesi veya sonrası soda, meyve suyu veya alkolsüz kokteyl gibi içecek hizmetleri sayesinde de yemekler için tamamlayıcı bir unsur sağlanmış olmaktadır.

QatarAirways personeli tarafından yemek sonrası ikram edilen çay ve kahve servisi ile de müşterilerin rahatlaması sağlanmaktadır. QatarAirways seferlerinde müşterilerin isteklerinin bulunması ve özel durumlarını şirkete önceden bildirmesi kaydıyla özel menüler hazırlanmaktadır. Bu özel menüler arasında bebek ve çocuklar için mama, krep ve makarna gibi küçük yolcu yemekleri menüsü, vejetaryen yolcular için meyve tabağı ya da pişmemiş yemeklerin yer aldığı menüler bulunmaktadır. Hindu inancına sahip yolcular için kuzu eti, yumurta ve balık gibi ürünlerin yer aldığı hindu yemekleri, jain prensiplerine göre hazırlanmış meyve ve sebzelerin yer aldığı hint vejetaryen yemekleri gibi dini yemek menüleri de bulunmaktadır. Çeşitli hastalıklara sahip yolcular için de şirket tarafından özel menüler hazırlanmaktadır. Bu menülerden diyabet menüsünde haşlanmış patates, sade yoğurt ve makarna gibi seçenekler yer almaktadır.

Glutensiz menülerde yer alan yiyecekler arasında balık, pirinç ve süt ürünleri bulunmaktadır. Bir başka sağlıklı menü olan laktozsuz menüde yer alan seçenekler arasında patates, makarna ve meyveler bulunmaktadır. QatarAirways sunduğu menülerde yer alan yemeklerden ötürü herhangi bir alerjik durum söz konusu olması halinde sorumluluk kabul etmemekte olup müşterilerin hangi menüleri istediğini sefer zamanından belli bir süre önce bildirmesi gerekmektedir. Gelecek dönemde müşteri istekleri doğrultusunda menü çeşitlerinde ve içeriklerinde artış yaşanması söz konusu olabilecektir.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir