Uçak seferleri açısından uygun bilet fiyatları  

Ulaşım aracı olarak hava yolunu kullanan kişiler zamandan tasarruf sağladıkları gibi bütçelerinde de tasarruf sağlayarak ulaşımlarını uygun fiyatlar ile yapmaktadırlar. Uçak ile yapılan ulaşım hangi kıtaya hangi ülkeye olursa olsun kısa zamanda ve uygun fiyatlı olmaktadır. Alacağınız uçak biletlerini uygun fiyatlarla almak istiyorsanız kullanacağınız en iyi yol internet ortamını kullanarak uçak bileti almaktır. Internet ortamını kullanarak alınan uçak biletleri diğer yollara göre daha ucuza bilet almanızı sağlar. Tercih etmiş olduğunuz havayolunun mobil uygulamalarını telefonlarınıza indirdiğinizde uçak seferlerinde uygulanan indirimleri yakalayabilirsiniz. Internet vasıtasıyla alacağınız uçak seferleri ulaşımı ve bilet alımı en kolay olan bir yerdir. Acentalar vasıtasıyla alınan uçak biletleri biraz pahalı olabilir. Çünkü acentalar fiyatlara hizmet bedellerini eklerler.

Uçak seferleri açısından uygun fiyatlı bilet alabileceğiniz diğer bir yol ise havayolu firmalarının müşteri bağlılık çerçevesinde değerlendirdiği müşteri üyeliği oluşturmaktır. Müşteri üyeliği oluşturduğunuzda şifrenizi müşteri numaranızla girip uçuş bileti almalısınız. Uçuş seferleri düzenleyen firmalar size özel indirimler uygulayacaktır. Çoğu havayolu yolcularına indirimlerini statülere göre uygulamaktadır. Hangi firmada kaç yıldır hizmet aldığınız sizin statünüzü belirlemektedir. Tercih edeceğiniz uçuş firmaları size uçuşlarınız esnasında hediye uçuş puanları ve miller vermektedir. Kazandığınız uçuş puanlarını ve millerinizi biriktirerek uçlarınızı ücretsiz olarak yapabilme şansını bulabilirsiniz. Yahut puanları ve milleri bir sonraki uçuş seferinizde kullanarak uygun bilet fiyatları elde edebilirsiniz.

Uygun bilet fiyatı elde edebilmeniz için biletlerinizi erken rezervasyon yaptırmalısınız erken rezervasyon yaptırmış olduğunuz uçuş biletlerinizde daha uygun fiyatı yakalarsınız. Aynı gün için alınan uçak biletleri daha pahalı olmaktadır. Uçak seferleri açısından uygun bilet fiyatı elde etmek için uçak biletlerinizi aktarmasız olarak almalısınız. Aktarmalı olarak alınan uçuş seferleri aktarmasız olarak alınan uçuş seferlerine göre daha pahalı olmaktadır. Ayrıca uygun fiyatta olarak uçuş yapmak istiyorsanız akşam uçuşlarını tercih etmeniz daha yerinde olacaktır sabah ve öğle vakitlerinde yapılan uçuşlar akşam yapılan uçuşlara göre daha pahalı olmaktadır. Uçak seferlerinizi uygun fiyatlarla yapmak için belirtmiş olduğumuz yolları kullandığınızda her üç uçuşunuzdan birinin ücretsiz olacağını unutmayınız.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir