Uçak Bileti Kapasitesi Olarak Anadolujet Firması

Anadolujet firması uzun zamandır ülkemizde faaliyet göstermekte ve uçak bilet kapasitesi olarak da yolcuların taleplerini rahatlıkla karşılayarak onları ülke içindeki birçok noktaya doğrudan ya da aktarmalı uçuşlarla taşımaktadır. Ülkemizin en önemli firmaları arasında yer alan Anadolujet firması bünyesinde çok sayıda uçak bulundurmakta ve bunlar sayesinde insanları istenilen yerlere rahatlıkla taşımaktadır. Yurt içi uçuşlar düzenleyen firma yurt dışına seferler düzenlemediği için bütün kapasitesini buraya ayırmakta ve bundan dolayı da talepleri rahatlıkla karşılayabilmektedir. Bazı kentlerden gün içinde birden fazla uçak kalkarken bazılarından ise haftanın sadece bir gününde bir sefer yapılmaktadır. Söz konusu durumun farklı olmasının temel nedeni taleple ilgilidir. Talebin fazla olması durumunda yapılan seferlerin sayısı da buna bağlı olarak fazla olurken talebin az olması durumunda ise seferlerin sayısı da doğal olarak azalmaktadır.

Ülke içindeki havalimanı bulunan hemen her yere seferler düzenleyen firmanın uçaklarının tamamı aynı marka ve modeldir. Filosunda toplamda 37 uçak bulunmakta ve bunların tamamının marka ve modeli B737-800’dür. Söz konusu araçların taşıyabileceği yolcu sayısı 189’dur. Firma ilk faaliyete geçtiğinde filosunda sadece 5 uçak var iken şuanda sayı 37’ye yükselmiş durumdadır. Firma söz konusu filo sayesinde 40 havalimanında ve 68 hatta karşılıklı seferler yapmakta ve her geçen gün bunların sayısını artırmaktadır. Dolayısıyla da hava yolu şirketinin bilet kapasitesinin de her geçen gün arttığı söylenebilmektedir.

Anadolujet tarafından yapılan uçuşlarda bu zamana kadar 79 milyonun üzerinde yolcu taşınmıştır. Belirtilen rakam her geçen daha hızlı artmakta ve yakında 100 milyon barajını geçmesi beklenmektedir. Devasa rakamlara ulaşan hava yolu şirketinin bilet kapasitesi buradan da net şekilde anlaşılacağı üzere yeterli düzeydedir. Her uçağın toplam 189 yolcu kapasiteli olması şirket ve yolcular açısından son derece önemlidir. Bunların dışında firma tarafından uygulanan fiyat politikasından dolayı da iç hatlarda hizmet veren en ucuz firmalar arasında yer almakta ve bu da şirket tarafından yapılan uçuşlara olan talebin giderek artmasına ve şirketin büyümesine neden olmaktadır.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir