Tatil Sezonunda Bilet Fırsatları Nasıl Yakalanır

Bilet fiyatları sezonunda yükseldiğinden rahatlamak için yapılması planlanan tatil yolculuğun daha uygun fiyatlarla gerçekleştirilmesi için nasıl alınması gerektiği bilindiğinde cazip tatil fırsatları yakalanır. Çalışmanın yorgunluğu ve stresinden uzaklaşmak için yapılan tatil planları erkenden yapılıp biletler alınmadığında yükseleceğinden tatil sezonunda uygun fiyatlar ile bilet alabilmek için fiyat fırsatları nasıl yakalanır konusunun püf noktalarını bilmek gerekir. Tatil harcamalarında en büyük masraf uçak biletlerine yapılmaktadır. Bir de ailenin fert sayısı çok ise tatilde tasarruf sağlayabilmek için yolculuğu daha cazip fiyatlarla gerçekleştirmenin yollarını bulmak gerekir. Yoksa tatil için ayrılan bütün birikimin uçak biletlerine verilmesi gerekecektir. Bunun için yapılması gereken ilk adım tatil zamanını aylar öncesinden belirlemektir.

Tatil zamanını ayarladıktan sonra havayolu firmalarının web sitelerini veya farklı firmaların fiyat karşılaştırmasını yapan ucuz uçak bileti satışı yapan siteleri takibe almak olmalıdır. En az seyahatten 7 ay öncesinden bilet fiyatlarını takibe başlamak gerekecektir. Takibi daha kolay yapmak için her an yanımızda olan cep telefonuna mobil uygulamalarını indirmek işleri çok kolaylaştıracaktır. Bu sitelerin fiyat alarm sistemin istenilen fiyat aralığı girilerek kurulur ise uygun ücret yakalandığında kişileri haberdar edecektir. Yedi ay öncesi bazı tatilcilere çok erken gelmektedir. Fakat sitelere azıcık göz gezdirildiğinden aylar önce alınan bilet ile yolculuğa yakın zamanda alınan biletlerin ücretleri arasında dağlar kadar fark olduğu görülecektir ki tasarruf sağlamak için erken rezervasyon en önemli yoldur.

Havayolu şirketlerinin promosyon biletlerini de devamlı takip etmek faydalı olacaktır. Promosyon biletler diğer sınıflara göre çok uygun fiyatlara sahiptir. Fakat promosyonlar uçakta sınırlı sayıdaki koltuk için uygulandığından çok çabuk tükenebiliyor. Erken takibe başlayanların promosyonları yakalama ihtimali çok kuvvetlidir. Uygun fiyatları yakalamak için bir diğer husus ise mümkün olduğunca hafta içi uçmaya özen göstermektir. Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri Cuma, Cumartesi ve Pazar’a göre oldukça caziptir. Gün fark ettiği gibi gün içerisindeki saatlerde fiyatları etkilemektedir. Sabaha karşı olan biletler ile gece yarısına doğru olanlar çok daha indirimlidir. Ayrıca uygun fiyat için dönüşü kapalı kesin biletler almak gerekir. Çünkü havayolları kendilerini böyle daha bir güvenceye aldığını düşünmektedir ki bu da yolcuya indirim olarak dönmektedir.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir