Tatil Dönemlerinde İndirimli Uçak Bileti Fırsatları

Uçak bilet fiyatlarına bakıldığında yaz dönemlerinin dışında tatil dönemlerinde ve yılbaşı gibi özel günlerde artış olduğu görülmektedir ancak indirimli bilet fırsatlarından yararlanabilmek için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Dünya ülkelerinin genelinde bayram kutlamaları, yarı yıl tatilleri, noeller uçak bilet fiyatlarında ciddi artış yaşanmasına sebep olmaktadır. Özellikle Avrupa şehirlerine bilet bulmak son derece zor olmaktadır. Aksine bilet fiyatları da fazla olduğundan almak pekte mümkün olmamaktadır. Tatil sezonunda indirimli uçak bileti bulabilmek için belirli püf noktalarından yararlanmak mümkündür. Bu yöntemler ışığında gerekli araştırmaların yapılması durumunda tatil dönemlerinde de uygun bilet bulmak söz konusu olmaktadır.

Tatil dönemlerinde artan uçak bilet fiyatlarının ucuza bulunması bir mucize olarak görülebilir ancak belirli sistem algoritmaları ile hareket edildiğinde çokta zor olmayacağı anlaşılmaktadır. Bu dönemlerde ucuz uçak bileti bulmak için öncelikli olarak büyük havalimanları tercih edilmesi önerilmektedir. Daha minimal havalimanlarında uçuş sayısı az olduğu için biletler hemen tükenmektedir ve daha pahalı olmaktadır. Büyük havalimanlarında ise ucuz bilet bulmak kolay olduğu gibi direkt uçuşlarda mümkün olmaktadır.Farklı kaynaklar kullanarak bilet fiyatlarının karşılaştırılması son derece önemli olmaktadır. Satış ofisleri ve online siteler arasında en uygun tercihleri yaparak bilet almak mümkündür. Tatil planını önceden belirleyerek uçuştan yaklaşık 6 hafta önce alınması halinde ciddi tasarruflar söz konusu olmaktadır.

Erken rezervasyon seçeneklerinde tüm aile için bilet satın almak son derece avantajlı olmaktadır. Uçak firmalarının kampanyalarını sosyal medya üzerinden takip etmek de indirimli biletlerin bulunmasına yardımcı olmaktadır. Firmalar ilgili günlerde duyurularını sosyal ağ hesapları üzerinden kullanıcıları ile direkt olarak paylaşmaktadır. Hesapları takibe alarak her türlü detaydan haberdar olmakta mümkün olmaktadır. Hafta içi Salı ve Çarşamba hafta sonu ise cumartesi günü uygun bütçeli bilet için son derce uygun günlerdir. Uçak arama motorları site grafiklerini inceleyerek iç ve dış hat bilet fiyatlarının bulunması sağlanmaktadır. Ayrıca firmaların puan sistemine üye olarak ekstra puanlarla indirimli bilet almak da mümkündür. Mobil uygulamaları kullanarak havayolu firmalarının fiyat bilgilerinin takip edilmesi de sağlanabilmektedir.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir