Taksitli Kars Uçak Bileti Satın Al

Ülkemizin doğusunda bulunan Kars iline karayolu ile gidebileceğiniz gibi uçak ile de seyahat edebilme olanağı bulunmakla beraber taksitli ya da peşin satın al işlemini uçak bileti için yapabilirsiniz. Taksitli Kars uçak bileti satın al işlemi için gereken bilgileri internetteki arama motorları sayesinde öğrenebilirsiniz.

Kars ili ülkemizin Doğu Anadolu bölgesiniz Erzurum – Kars bölümünde yer almaktadır. Kars ilinde karasal iklim hüküm sürmektedir. Kış mevsiminde çok sert soğuklar görülmektedir. Ormanlar bu ilde fazla yer kaplamazlar doğal bitki örtüsü bozkırdır. Havası, toprağı ve suyu fazla kirli değildir. Kars ilinin bir diğer özelliği ise Halk Edebiyatı âşıklık geleneğinin halen devam etmesidir. Eğer Kars şehrine yolunuz düşerse bir âşık kahvesine girerek âşık atışması izleyebilirsiniz. Çoğu bölgemizde artık yaşamayan bu gelenek Kars da halen sürmektedir. Eğer edebiyat alanına ilginiz varsa böyle bir tecrübe edinmek gerçekten paha biçilemez. Kars ili aynı zamanda pek çok tarihi mekâna ve doğal güzelliği olan yerlere ev sahipliği yapmaktadır. Burada gezip görebileceğiniz en güzel yerlerin başında Çıldır Gölü gelmektedir. Kışın donan bu gölde buz kırarak balık avlanmaktadır. Sarıkamış ilçesinde bulunan kayak merkezinde ise snowboard ve kayak yapabilirsiniz. Ayrıca Kafkas Üniversitesi bu şehrimizdedir.

Ani Harabeleri ise tarihi açıdan öneme sahip olan bir mekândır. 2016 yılında Ani Harabeleri UNESCO dünya mirası listesine girmiş bulunmaktadır. Kars Kalesi, İlbeyioğlu hamamı, Topçuoğlu hamamı, Mazlumoğlu hamamı, Küçük hamam, Taş Köprü, Kars Tabyaları ise şehrin diğer önemli tarihi yerleridir. Kars Beylerbeyi Sarayı, Selçuklu Sarayı, Genç Kızlar Kilisesi, Tigran Honents Kilisesi, Havariler Kilisesi, Evliya Cami şehre ziyarette bulunan turistlerin sıklıkla gittiği yerler arasındadır. Kars yöresel lezzetleri ile de ön plana çıkan bir şehrimizdir. Umaç helvası ve Hörre çorbası Kars’ın en çok bilinen yöresel lezzetleri arasında yer almaktadır. Kars ketesi ise çayın yanında çok iyi giden bir hamur işidir. Hangel adı verilen yemek tok insanların bile iştahını açacak kadar lezizdir. Haşıl, feselli, nezik, hasuda Kars’a özgü diğer lezzetlerdir.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir