Qatar Airways’de Dijital El Bagajı Uygulaması

Qatar Airways bagaj haddi kurumsal sitelerinde ilgili alanlarda yer alan tablolarda açıkça belirtilmekte ve ilave bagaj hakkı almak isteyen kişiler içinse belli bir kilograma kadar ücret karşılığında verilebilmektedir. Qatar Airways’de el bagajı uygulaması sınıflar arasında farklılık göstermektedir. Ancak dijital üyelik kartı sahibi olan yolcular ek bagaj hakkı kazanabilmektedir. Normal şartlarda First Class ile uçuş gerçekleştiren yolcular toplam 15 kilogramı geçmeyecek iki ayrı parça bagaj taşıyabilmektedir. Business Class yolcularında da toplamda 15 kilogramı geçmeyen iki farklı bagaja izin verilmektedir. Ekonomi Class ise 7 kilogramdan fazla olmayacak tek parça bagaj hakkına izin vermektedir. Ancak bazı ülkelerde bu miktar 2-3 kilogram daha artış gösterebilmektedir. Bu tür bilgiler uçuş acenteleri aracılığı ile alınabilmektedir. El bagajı boyutları; 50x37x25 cm olarak belirlenmiştir. El bagajına dahil olabilecek farklı ürün örnekleri; çanta, mont, fotoğraf makinesi, kitap, bilgisayar, tablet, dutyfree ürünleri olarak sıralanabilmektedir.
El bagajı uygulamalarında sıvı ürün kısıtlamaları en fazla 100 ml’ye kadar geçerli olmaktadır. 20×20 cm boyutlarında kabul edilen şişeler açılır ve kapanır özellikte olabilmektedir. Tüm ürünlerin de plastik torbaya sığması önemli bir detaydır. Güvenlik kontrolünde tüm sıvılar itina ile kontrol edilmektedir. Bebek mamaları ve ilaçlarda sınırlama söz konusu değildir ancak görevliler istedikleri takdirde yolcular tarafından denenmesini talep edebilmektedir. İlaçlarda reçete gösterilmesi zorunlu olmaktadır. Genel olarak bakıldığında el bagajı haddinin belli bir kilogramda tutulduğu görülmektedir. Daha fazla bagaj hakkı elde etmek için dijital üyelik kartının kullanılması önerilmektedir. Tüm hizmetleri bu dijital kart üzerinden gerçekleştirmek mümkündür. Yolcular çeşitli kademelerde bu kart ile pek çok avantaj yakalayabilmektedir.
Qatar Airways’de Privilege Club üyeleri ürün ve hizmetlerden faydalanma noktasında avantajlı olmaktadır. Öncelikli check-in hakkı, ekstra el bagaj hakkı, dutyfree özel indirimleri ve Qmil harcamalarına kadar bi çok avantajdan faydalanılabilmektedir. Üyeler sunulan çok sayıda dijital hizmetten de faydalanabilmektedir. Uçuşların ayarlanması, rezervasyon işlemlerinin kolaylıkla halledilmesi, biletin sınıfını yükseltmek ve ek bagaj hakkı gibi fırsatları içermektedir. Böylece oldukça uygun fiyatlı olarak uçmak mümkün olmaktadır.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir