Qatar Airways Ücretsiz Otel Konaklaması Uygulaması

Qatar Airwaysin sunduğu birbirinden farklı onlarca teklif arasında dikkatleri üzerine çeken seçeneklerden biri tabi ki ücretsiz otel konaklaması ve Doha gibi nadide bir yerin güzelliklerini yakından görme fırsatıdır. Doha bilindiği üzere Basra Körfezi’nin kıyısında ve Katar Yarımadası’nın doğusunda yer alır. Ayrıca Suudi Arabistan, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne komşuluk eder.

Qatar Airways, yurtdışı yolcu taşımacılığında bir adım daha ileriye giderek Katar Turizm Ofisi (QTA) ile ortaklaşa kurduğu yeni bir konaklama paketini müşterilerine sunmaya çoktan başladı bile. Bu paketin asıl amacı Katar’ın cazibeli ruhunu daha önce keşfedemeyenlere bir şans daha vermektir. Bahsettiğimiz bu pakete ise yolcular için ücretsiz lüks otel konaklamaları ve transit vizeler sayesinde Doha’yı en baştan turlamak dahildir. Böylesi benzersiz bir teklif ile aktarma yapan tüm yolcuların Katar’ı da görülecek yerler listelerine eklemeleri hedeflenmektedir. Böylece +Qatar kampanyasına da katılmış olurlar ve Orta Doğu’yu ücretsiz olarak tecrübe etmeleri sağlanmış olur. Qatar Airways Grubu İcra Kurulu Başkanı Mr. Akbar Al Baker’e göre, bu havayolu şirketi Katar için sadece bir ulaşım türü değil, aynı zamanda yabancı turistler için ülke tanıtım aracı olmuştur. Ayrıca gelen tüm müşterilerine iyinin de iyisini sunmak istemektedirler.

QTA Turizm Geliştirme Müdürü Mr. Hassan Al-İbrahim ise; “Geçen kasım ayında transit vize uygulamasını başlatmamız Katar’da hepimiz için büyük bir gurur kaynağı oldu. Mart 2017’de, geçen sene aynı aya kıyasla %53 oranında bir artışla mola veren yolcularda büyük bir yükseliş gördük. Bugün +Qatar’ın uygulamaya geçmesiyle birlikte Hamad Uluslararası Havaalanı’nı aktarma noktası olarak kullanan 30 milyon yolcunun büyük bir kısmını mola veren ziyaretçilere dönüştürmeyi amaçlıyoruz. Katar’ı dünyanın her yerinden gelen yolcular için daha erişilebilir kıldığımız için çok mutluyuz ve onları ülkemizi, kültürel mirasımızı ve doğal zenginliklerimizi keşfetmeye çağırıyoruz.” dedi. Doha’dan aktarma yapan tüm yolcular, Qatar Airways ve QTA iş ortaklığı sayesinde misafir olarak bir gece The Four Seasons, Marriott MArquis, Radisson Blu ve Oryx Rotana’da kalabilmektedirler.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir