Qatar Airways Pekin Uçak Bileti Al

Dünyanın en kalabalık nüfusa sahip olan Çin ülkesinin başkenti Pekin şehrine uçak ile gitmek isterseniz Qatar Airways firmasından kolaylıkla uçak bileti alabileceğiniz gibi uçağın güzergahını ve uçuş tarihini öğrenmek için de bilet sorgula ya da al gibi aratmaları internetten yapabilirsiniz. Qatar Airways Pekin uçak bileti al, bul ya da sorgula yazarak internetteki arama motorlarından aratarak konu ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

3000 yıllık bir tarihe sahip olan Pekin şehri ziyaretçilerinin gezip görülecek yerler bakımından çok fazla alternatif sunmaktadır. Saraylar, müzeler, tapınaklar hepsi birbirinden büyüleyici ve etkileyici olarak karşımıza çıkmaktadır. Pekin şehrinde İngilizce ve diğer yabancı dil bilen Çinli sayısı az olduğu için bir sözlükle bu şehre gitmeniz sizin yararınıza olacaktır. Aksi takdirde iletişim konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Rehberlerinde içinde olduğu gezi turlarına katılmak ise başka bir seçenektir. Cennet Tapınağı Pekin şehrindeki önemli mekânlar içerisinde yer almaktadır. Cennet Tapınağı 3 ana yapıdan oluşmaktadır. Çin Seddi bir başka gezip görmeniz gereken yerdir. Bu mekân dünyanın 7 harikalarından bir tanesidir. Savunma amacı ile inşa edilmiştir. Uzaydan gözüken tek dünya yapısı olduğuna dair hakkında efsaneler bile vardır.

Yasak şehir olarak adlandırılan mekân ise Pekin’de görmeniz gereken bir başka önemli yerdir. Halkın girmesi zamanında yasaklandığı için bu isimle anılmaktadır. Tiananmen Meydanı dünyada bulunan e büyük 10 meydandan bir tanesidir. 1651 senesinde yapılan bu meydanında Çin Halk Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Mao Zedung mezarı bulunmaktadır. Yazlık Saray bir diğer gezilmesi ve görülmesi gereken yerdir. Sarayın içerisinde opera salonu, mermer tekne ve Budist tapınağı bulunmaktadır. Ming Mezarlığında 13 Çin imparatorunun mezarı bulunmaktadır. İlginç bir görüntüye sahip olan bu mezarlıkta yalnızca 3 imparatorun mezarı ziyarete açıktır. Lama Tapınağında ise Budizm felsefesine göre yasak edilmiş davranışlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Çok farklı bir mimariye sahip olan Ulusal Stadyum ve Su Küpü 2008 yaz olimpiyatları için yapılmıştır. Burada alışveriş yapabileceğiniz gibi sağlıklı bir hayat için yüzme faaliyeti de yapabilirsiniz.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir