Qatar Airways Mekke Ucuz Uçak Bileti Ara

Suudi Arabistan ülkesinin ve İslam aleminin önemli merkezlerinden olan Mekke şehrine uçak ile yolculuk yapmak isteyen kişiler Qatar Airways şirketinden ucuz uçak bileti ara işlemlerini internet aracılığı ile yapabilirler. Qatar Airways Mekke ucuz uçak bileti ara ya da sorgula gibi içerikler arama motorlarında aratılarak konuyla ilgili tüm bilgilere ulaşılabilmektedir.

Mekke şehri Müslüman âlemi için önemi büyük olan bir kenttir. İslam inancının 5 şartından biri olan Hac vazifesini yapmak için Kâbe’ye gidilmelidir. Kâbe Mekke şehrindedir. Mekke çok eski tarihlerden beri çok önemli bir yerleşim yeri olarak karşımıza çıkmaktadır. İslam dininin peygamberi olan Hz. Muhammed bu şehirde dünyaya gelmiştir. İslam ilk olarak Mekke’de yayılmaya başlamıştır. Hz. Muhammed’in bu kentte doğması ve Kâbe’nin de burada bulunması İslam âlemi için en kutsal yerlerden biri olmasını sağlamıştır. Her sene milyonlarca Müslüman bu kente gelerek Hac vazifesini yerine getirmektedir. Mekke şehrine girmek için Müslüman olmak zorunludur aksi durumda bu kente giremezsiniz. Mekke Yavuz Sultan Selim’in döneminde Osmanlı hâkimiyetine girmiştir ve uzun yıllar bu kente Osmanlı İmparatorluğu tarafından yönetilmiştir. Bu dönemde kente hayrat çeşmeleri ve çok sayıda cami yapılmıştır.

Mekke’ye gittiğinizde Kâbe ve El Haram Camii’nin en önemli dini merkezler olduğunu göreceksiniz. Dünyanın neresinde olursa olsun Müslümanların namaz kılmak için yönlerini Kâbe’ye göre belirler. Kâbe’nin etrafında 7 kere dönülerek tavaf edilir. Bir diğer önemli mekân ise Sevr Mağarasıdır. Mekke’den Medine’ye göç esnasında Hz. Ebu Bekir ve Hz. Muhammed Kureyşlilerden korunmak için burada saklanmışlardır. Cennetül Mualla Hz. Muhammed’in dedesinin, eşi Hz. Hatice, amcası Ebu Talip ve çocuklarının mezarları burada bulunmaktadır. Hira Mağarası yine Mekke’de ki kutsal mekânlardan bir tanesidir. Hz. Muhammed’e Cebrail meleği tarafından iletilen ilk vahiyler bu mağarada gelmiştir. Hac ibadetinin önemli bir ayağı oluşturan şeytan taşlama işlemi ise Mina dağında yapılmaktadır. Zemzem suyu Hac ve umre için Mekke’ye giden insanların gidemeyenlere getirdikleri sudur. Kâbe’nin 20 metre kadar doğusundaki kaynak suyudur.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir