Qatar Airways çocuk yolcu politikası hakkında bilgi

Kurulduğu günden bu güne hızla büyümeye devam eden Qatar Airways en güvenli, en konforlu ve en hızlı uçuş süreleri ile ilgiodağı olmaya devam ediyor. Bu nedenlerle sefer sayısı ve yolcu sayıları günden güne artan şirketin yolcuları da çocuk yolcu politikası nedir, sigorta politikası nedir gibi konular hakkında bilgi almak istiyor. Qatar Airwaysin diğer havayolu firmalarından en önemli farklarından biri de ekonomi koltuklarında dahi koltuk alanı en geniş olan havayolu firması olması. Bu sayede çocuklar ve aileler yolculuklarında daha rahat ve konforlu bir uçuş gerçekleştirebiliyor. Kendilerine özel eğlence sistemi bulunan uçaklarda eğitim programları, video oyunları, aile filmleri gibi birçok farklı seçenek bulunuyor. Birçok açıdan dünyanın en konforlu havayolu firması seçilen Qatar Airways, çocukları da mutlu ediyor.

Çocukların eğlenmesi ve yolculuk esnasında sıkılmalarını önlemek için içerisinde birçok çizgi film ve televizyon kanalı bulunan televizyonlu koltuklarda aileler de daha rahat bir yolculuk geçirebilecekler. Hatta bazı uçaklarda bulunan çift ekranlı arayüzler sayesinde çocuklar bir taraftan bir programı seyrederken diğer taraftan da ekranda oyun oynayabiliyorlar. Çocuklara yiyeceklerle birlikte verilen beslenme çantasında yemeğin yanında meyve suyu ve tatlı atıştırmalıklar da bulunmaktadır. Beslenme çantalarının içinden ayrıca çocukların çok seveceği oyuncaklar da çıkmaktadır. Bu çantalara sahip olmak için bileti seçerken çocuk menüsü seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Bebekleri ile beraber seyahat eden yolcular içinse check in ve beşikli koltuk rezervasyonu seçeneği sonrası bebek bezi, bebek mamaları, biberon ve oyuncakların bulunduğu bebek setini kullanma imkanı bulunmaktadır. Beşikli koltuklar uzun yolculuklarda bebekler ve ailenin rahat etmesi açısından çok büyük bir avantajdır.
Bunların yanında 2015 tarihinden itibaren, Güney Afrika’ya yolculuk yapan ya da oradan yola çıkan yolcuların çocuklarının doğum belgelerinin aslını ya da pasaportlarını yanlarında taşımaları zorunludur. 18 yaşından küçük tüm çocuklar için geçerli bir kanundur. Kanun uygulanması için uyruğa bakılmaksızın her çocuğun belgeleri getirilmelidir. Doğum belgesinin aslı İngilizce değilse belgenin noter onaylı çevirisi yaptırılıp bulundurulmalıdır.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir