Plus Kart Pegasus nasıl alınır ve kullanımı

Pegasus tarafından müşterilere farklı ayrıcalıklar sağlayan Plus Kart uygulaması hakkında insanlar daha fazla bilgi sahibi olmak istemekte ve bunu nasıl kullanılacağını merak etmektedir. Öncelikle Pegasus Plus yolcuların bagaj, yemek gibi ek hizmet alımları ile anlaşmalı işyerlerinden yapacakları alışverişlerinde uçuş puanı kazanmalarını sağlamaktadır. Söz konusu program kapsamında kazanılan uçuş puanları yine Pegasus üzerinden kullanılabilmekte ve yolcuların böylece avantaj elde etmelerini sağlamaktadır. Firma tarafından kazanılacak olan puanlarla ilgili detaylı açıklamalar yapılmış olup yolcular buraya bakarak hangi harcamalarından ne kadar puan kazanacaklarını rahatlıkla anlamaktadırlar. Plus uygulamasında yolcular sadece kendi harcamalarında değil kendilerine bağlı olan üyelerin harcamaları ve yolculukları üzerinde de puan kazanabilmektedir.

Yolculuklarında Pegasus’u tercih eden kişiler biletleri için ödemiş oldukları miktarın %2’si kadar uçuş puanı kazanmaktadır. Biletlerin fiyatlarına bağlı olarak kazanılan miktar bundan dolayı değişiklik gösterebilmektedir. Bunun dışında kişiler kendilerine bağlı üyelerin yaptığı işlemlerden, ek hizmet alımlarında ve online check in işlemlerinden de uçuş puanı kazanabilmektedir. Kazanılan puanların kullanım alanları da oldukça geniş olup kişilerin tercihine bağlı olarak değişmektedir. Kazanılan 1 Uçuş Puanı 1 TL’ye eşit olup harcamaların buna göre yapılması gerekmektedir. Kazanılan uçuş puanları yolculuklar için bilet alımında kullanılabildiği gibi ek hizmetlerin alımında da kullanılabilmektedir. Koltuk seçimi, ekstra bagaj ve bagaj paketi, yemek gibi ek hizmetler Plus uygulaması ile ücret ödemeden yapılabilmektedir.

Plus Kart uygulaması sayesinde yolcular yukarıda bahsedilen farklı avantajlardan yararlanabilmektedir. Bu uygulamaya üye olmak için firmanın resmi internet sitesine giriş yapılması ve gerekli olan bilgilerin istendiği formun doldurulması yeterlidir. Daha sonra gerekli yönlendirmeler takip edilerek üyelik işlemi tamamlanmaktadır. Üyeliğin belli bir süresi bulunmamakta olup zaman aşımı iptal olması ya da aktif zorunluluğu gibi durumlar bulunmamaktadır. Üyelik sonunda cep telefonuna gönderilen bilgiler ile Plus uygulamasının sunmuş olduğu avantajlardan yararlanılabilmektedir. Söz konusu fırsatlardan yararlanmak için Uçuş puanı ile ödeme seçeneğinin seçilmesi ve istenilen bilgilerin buraya girilmesi gerekmektedir. Kullanımı son derece basit olan Plus uygulaması üyelerine özel farklı türde kampanyalar da yapılmaktadır.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir