Pegasus Seyahat Doküman Kontrolü Nasıl Yapılır?

Pegasus havayolları yıllardan beri faaliyet gösterdiği sektörde hizmet verdiği yolcuları için yurt dışına seyahat esnasında gerekli olan doküman kontrolü ile ilgili yenilikleriyle nasıl yapılır sorusuna yeni ve farklı çözümler sunmaktadır. Geliştirmiş olduğu işbirlikleri sonucunda firma konuklarına hem zaman kazandırmak hem de seyahate çok kısa bir süre kalmışken tatsız sürprizlerle karşılaşmamaları adına timatic çözümünü getirmiştir. IATA ile gerçekleştirilen söz konusu işbirliği sonucu olarak Pegasus yolcuları yurt dışına çıkarken artık çıkış için gerekli görülen süre ve koşulları önceden öğrenebilecek. Yolculuğun gerektirdiği evraklarda, vergi konusunda ve vizede herhangi bir sorunla karşılaşmanın önüne geçmek adına geliştirilen yöntem ile gerekli bilgilerin öğrenilmesi ve web aracılığıyla sorgulama imkanı sunuluyor.

Geleneksel yöntemde havalimanındaki kontrol esnasında şüpheli görülen yolcuya ait dokümanlar 3 boyutlu olarak tasarlanıp üretilmiş olan 3M cihazlarda okutulmak sureti ile sahtecilik kontrolü yapılıyor. Eğer bir sorunla karşılaşılmaz ise iyi yolculuklar dileği ile yolculuk sürecinin devamı sağlanıyor. Herhangi bir sorunla karşılaşma durumunda ise gerekli güvenlik önlemlerinin alınması amacı ile güvenlik birimleri konu ile ilgili bilgilendiriliyor. Şüpheli durumlar sadece sahtecilik ile sınırlı değildir. Seyahat için gerekli olan evraklar, bu evrakların geçerlilik sürelerinin yeterliliği ve gidilecek ülkenin özel şartları da kontrol ölçütlerindendir. Yolcuların bir çoğu özel gayret ve araştırmalarıyla bu sorunları çözebilirken bazıları ise havaalanlarında karşılaştıkları tatsız sürprizler sonucu yolculuğu ertelemek zorunda kalabilmektedirler.

Pegasus’un getirdiği yenilik sonucu konukları online olarak sorgulama yapabilir, eksiklik var ise önceden gereğini yerine getirerek sorunsuz bir şekilde seyahate çıkabilirler. Firmanın internet adresine girdikten sonra bilet işlemlerinin yapıldığı bölüme rezervasyon no ve yolcu soyadını yazıp seyahat dokümanlarının kontrol edilmesi amacıyla konulmuş olan butona basarak gelen sayfadan evrak bilgileri hakkında tüm detayları öğrenebilirler. Tüm işlemin firma misafirlerine açık ve ücretsiz olduğunu da hatırlatmakta yarar var. Yukarıda bahsedilenlerin yanı sıra sağlık düzenleme ve önerileri, yanınızda bulundurulabilecek nakit para miktarı sınırı, evcil hayvanların taşınıp taşınamayacağı ve gümrükle ilgili diğer tüm düzenleme bilgilerine ve detaylarına da ulaşılabiliyor.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir