Pegasus Manisa uçak bileti ara

Ege Bölgesindeki Manisa şehrine karayolu ulaşımı bulunmaktadır fakat kente Pegasus firmasından bileti alarak uçak yolu ile ulaşım sağlamak isteyenler ara işlemlerini İzmir üzerinden yapmalıdır. Ülkemizde havacılık sektörü ilerlediğinden Pegasus Manisa uçak bileti ara sonucunda çıkan bilgiler değerlendirdikten sonra yolculuk planlarını yapmalıdır.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı yaklaşık olarak 60 kilometrelik uzaklıkta bulunduğundan Manisa’da havaalanı bulunmamaktadır. Yöre halkı uçak ile yolculuk yapmak istediğinde İzmir Adnan Menderes Havalimanını kullanmaktadır. Adnan Menderes Havalimanında bulunan Havaş, havayolları servisleri, ticari taksi veya toplu taşıma otobüsleri kullanılarak Manisa’ya geçilebilir. Adnan Menderes Havalimanı uluslararası trafiğe açık olup Pegasus firması da dahil olmak üzere birçok firma uçuş yapmaktadır.

Spil Dağı ile Gediz nehri arasında kurulmuş olan Manisa, Ege Bölgesi için çok önemli bir konumda yer almaktadır.  Milattan önce 3 binli yıllarda kurulmuş olan şehrin tarihinde Frigler, Hititler, Romalılar, Lidyalılar, Bizanslılar, Osmanlılar ve Selçuklular başta olmak üzere çok çeşitli medeniyetler yaşamıştır. Yaşayan medeniyetlerin kültürel ve tarihi eserleri günümüze kadar gelmiştir. Spil Dağı’nın yamaçlarında Mapnetler tarafından inşa edilmiş kale kentin 1 kilometre uzağında bulunmaktadır. Tarihimizin en önemli mimarlarından Mimar Sinan’ın eşsiz eserlerinden Muradiye Camii, III.Murat adına kesme taştan yapılmıştır. Camiinin yanındaki medrese, imarethane ile tam bir külliyedir. Tuğla işçiliğinin en büyük başarılarından İvaz Paşa Camii Osmanlı İmparatorluğu’nun en güzel eserlerindendir.

Sınırları içinde kanyon, tarihi eserler, dolinler ve mağaranın bulunduğu Spil Dağı Milli Parkı 1966 yılından beri milli park statüsüne alınmıştır. Şehir halkının piknik yapmak ve doğa sporları için değerlendirdiği park oldukça büyük bir alana sahiptir. Tarihte Kral Yolu’nun başlangıcı olarak bilinen aynı zamanda Lidya Devleti’ne başkentlik yapmış Sardes Antik Kenti’nde bilinen ilk tiyatro kalıntıları bulunmaktadır. Dünya çapında efsanesiyle bilinen Ağlayan Kaya görünüşü ile turistleri etkilemektedir. 19376 yılında müze olarak kullanılmaya başlayan Muradiye Medresesi Osmanlı İmparatoru III. Murat tarafından inşa ettirilmiştir. Yağmur ve erozyonun etkisiyle Burgaz Köyü yakınlarında oluşmuş Kula Peri Bacaları, Kapadokya kadar etkileyicidir. Şifalı kaynak sularıyla bilinen yörenin kireçleme, cilt, romatizma, solunum yolu ve kadın hastalıklarına iyi gelen Kurşunlu Kaplıcaları en meşhurudur. Hristiyanlığın ilk yedi kilisesinden biri olan Thyateira da kentin sınırlarındadır.

 

 

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir