Pegasus firması uçak kalkış iniş takibi nasıl yapılır

Uçuşu olan yolcular veya uçuşu olan yolcuları bekleyen kişiler için Pegasus firması uçuş kalkış iniş saatlerini ayrıntılı bilmek çok önemlidir ve bunun takibi daha kolay nasıl yapılır merak edilmektedir. Uçak kullanımının yaygınlaşması ve Dünya’da neredeyse her noktaya ulaşımın kolayca sağlanabilmesiyle birlikte uçak seferleri ve yolcu sayıları da artış göstermiş, bu da havaalanlarında kargaşa ortamını beraberinde getirmiştir..

Uçuş kalkış ve iniş saatlerini takip etmenin aslında birçok yolu bulunmaktadır. Öncelikle havaalanındaysanız ekranlar üzerinden uçağın kalkış merkezi, destinasyonu, kalkış saati, o andaki durumu ya da iniş yapan uçakların bilgisi her an dev ekranlardan yayınlanmaktadır. Yolcu ve yolcu yakınları bu şekilde bilgi alabilmektedirler. Ancak havaalanında değilseniz de kalkış iniş takibi yapabilmeniz mümkündür. Bunun için yapabileceklerinizden biri uçuş yapılacak firmanın internet sitesine giriş yapmak ve oradan uçağın bilgilere ulaşmaktır. Ya da çok sık ve farklı uçuşlar gerçekleştiriyorsanız kalkış varış bilgileri için özel olarak geliştirilmiş uygulamalardan birini telefonunuza indirerek tüm firmaların uçuşlarını görebilirisiniz. Ayrıca havaalanlarının kendi uygulamaları da bulunmakta, bu uygulamaları telefonunuza indirdiğinizde o havaalanından kalkan ve oraya inen tüm uçakların kalkış iniş saatleri ayrıntılı olarak bulunabilmektedir.

Son zamanlarda çok popüler ve eğlenceli olan bir diğer yöntem ise hangi uçağın havada olduğunu ve o anki konumunu harita üzerinden saniye saniye izleyebileceğiniz, radar teknolojisiyle yapılmış canlı uçuş takibi sistemi kullanılabilir. Sistem sayesinde havada uçuşta olan tüm sivil uçakların yerini takip edebilir, ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Tüm bunların yanında uçağın tahmini olarak kalkış ve varış saatlerini de öğrenmeniz mümkün. Böylece karşılayacağınız kişi için havaalanına saatlerce önceden gitmek ve orada can sıkıntısı yaşamak sorunundan ve bazen can sıkıcı olabilen havaalanı fiyatları ile bir şeyler yiyip içme zahmetinden kurtulmuş olacaksınız. Bu kolay ve eğlenceli takip sistemi aynı zamanda zaman kaybını da önlediğinden oldukça yararlı ve herkesin kullanabileceği ücretsiz bir sistemdir. Siz de uçak kalkış ve varış takipleri için yukarıdaki yöntemlerden kendinize uygun olanı seçip havaalanında zaman kaybetmekten kurtulabilirsiniz.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir