Pegasus Antalya uçak bileti fiyatları

Akdeniz Bölgesinde bulunan ve Türkiyenin en gelişmiş illerinden biri olan Antalya gerek iş seyahatleri gerek turistik seyahatler açısından yurtiçi ve yurt dışından gelen ziyaretçilerin yoğun olduğu bir şehirdir. Ziyaretçi yoğunluğunun fazla olmasıyla birlikte uçak bileti seçenekleri, uygun fiyatları, avantajları da oldukça fazladır ve Pegasus Havayolları Antalya’ya uygun fiyatlarla uçuş gerçekleştiren havayolu firmalarından ilk akla gelenlerdendir.

Antalya yalnızca deniz, kum, güneş değil tarihi güzellikler ve Antik çağ mimarisi açısından da çok zengin bir şehirdir. Türkiye’nin turizm cenneti olan bu güzel şehir sadece merkeziyle değil ilçeleriyle de ilgiyi üzerine toplamaktadır. Manavgat, Alanya, Finike, Kaş,Kemer gibi çok sayıda tatil merkezini bulunduran şehre özellikle yaz döneminde yerli ve yabancı turistlerin ilgisi oldukça fazladır. Şehirde uygun fiyatlı ve sakin bir tatil planlanıyorsa Nisan, Mayıs, Eylül, Ekim gibi sezonun sakin olduğu tarihlerin tercih edilmesi tavsiye edilir. İçerisinde çok sayıda konaklama seçeneğini bulunduran bu şehirde herkesin kendi bütçesine göre konaklayabileceği otel, pansiyon gibi çok sayıda seçenek bulunmaktadır. Ayrıca Antalya’ya gelmişken tandır kebabı, sac kavurma, piyaz, turunç pekmezi ve karpuz reçeli gibi yöresel lezzetler de mutlaka tadılmalıdır.

Antalya Havaalanı, 1998 yılından beri hizmet vermekte ve Avrupa’nın yoğun havaalanları kategorisine girmektedir. 2 dış hatlar, 1 iç hatlar terminali ve 3 adet pisti bulunan bu havaalanında özellikle yaz döneminde yurtiçi ve yurt dışı noktalarına çok sayıda uçuş gerçekleştirilmektedir. Şehir merkezine yaklaşık olarak 15 km uzaklıkta bulunan havaalanına ulaşım için HAVAŞ otobüsleri, belediye otobüsleri, özel servisler, taksi ve araç kiralama gibi birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Araştırmalara göre bu rotadaki uçuşlarda en ucuz ayların Eylül-Ekim, Nisan-Mayıs ayları olduğu belirlenmiştir. Bu aylarda seyahat ederek yaz döneminde alınan hizmetleri neredeyse yarı fiyatına alabilmek mümkündür. Antalya uçak fiyatları firmalar arasında ve tarihlere göre farklılık gösterse de uygun dönemlerde 30 TL’ye kadar düşebilmekte ve 400 TL’ye kadar yükselebilmektedir. Ayrıca uçuştan en geç bir ay önce rezervasyon yaptırarak uygun fiyat avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir