Onur Extra Puan yükleme ve harcama hakkında

Extra Puan Onur Air Havayolu firması tarafından uygulanan iç ve dış hatlardaki uçuşlarla kazanılan puanların yine iç ve dış hatlarda ödül biletlere dönüştürülerek harcama sistemine dayanmaktadır. Yolcular bilet aldıklarında ödedikleri net ücretin %8’i oranında puan kazanma şansı yakalamaktadır. Onur Extra programına üye olunduğunda puan kazanma şansı yakalanmış olacaktır. Kazanılan puanların birikmesi sonucunda da yine uçuşlar için bedava bilet satın alınabilecektir. İç ve dış hat uçuşları için geçerli olan kampanya ile birçok yere ücretsiz puanla uçma fırsatı Onur AirExtra Puan yükleme sistemi ile gerçekleştirmektedir. Esnek bilet seçeneklerin %4 oranında puan elde edilebiliyorken promosyonlu biletlerde net ücretin %2’si kadar puan biriktirilebiliyor.

Kazanılan puanlarla ödül bilet almak son derece kolaydır. Yurt içi ya da yurt dışı hatlarda uçuş gerçekleştirmek isteyen herkes dilediği zaman diliminde ödül puanlarına göre bilet satın alarak uçabilmektedir. Puanlarla satın alınan ödül biletler ile yapılan seyahatler için ek hizmetlerin de satın alınması mümkün olmaktadır. Onur Air ayrıcalığı ile sunulan program OnurExtra’nın ayrıcalıklarından faydalanmak son derece kolaydır. Birikmiş olan puanlar eksik ise üzerini tamamlamak için puan da satın alınabilmektedir. Puan satın almak için ödeme ekranında ‘’Puan satın al’’ düğmesine tıklamak ve istenilen miktarda puan seçmek olacaktır. Puan sistemi yalnızca uçarak kazanılmaktadır. Üyelik aktifleştikten sonra her uçuşta aldığınız bilet tarifesinin yüzdesi üzerinden puan birikmeye başlayacaktır. İşlemlerin doğru ilerlemesi için biletin OnurExtra hesabından giriş yapılarak alınması ya da bilet alımı sırasındaki yolcu üyelik numarasının bulunduğu alana mobil telefonun yazılması gerekmektedir. Bu şekilde puanlar 72 saat süreyle hesaba aktarılmış olacaktır. Biriken puanlar yeni bir bilet ücretini karşılamaya yettiğinde Onur Air resmi web sayfasından ödül bileti alınabilmektedir.

OnurExtra programına üye olmak için 0850 210 6687 numaralı çağrı merkezini arayarak müşteri hizmetleri ile görüşme gerçekleştirmek yeterli olacaktır. Bir başka yöntem ise OurAir resmi web sitesinden online olarak üyelik formunu doldurarak mümkün olmaktadır. Tüm bu işlem basamaklarının gerçekleştirilmesinin ardından OnurExtra ödül puanları kazanılmaya başlanacaktır.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir