Onur Air ile nereye uçmak istersiniz

Onur Air 14 Nisan 1992 yılında kurulmuş merkezi İstanbul Atatürk Havalimanı olan taşımacılık hizmeti veren Türk firmalarından biridir. Bunun yanında 2003 yılında özel şirketlere de uçuş izninin verilmesiyle iç hatlarda başladığı seferlerle beraber ilk özel hava yolu şirketi olma özelliğini elinde tutmaktadır ve iç hatlarda 14 şehir dış hatlarda 25 ülke 120ye yakın şehre tarifeli veya tarifesiz olarak sefer düzenlemektedir.

Onur Air Türkiye’de ilk defa ucuz uçak bileti sloganıyla kullanıcılara hitap eden havayolu şirketidir. Gerçekten de uygun fiyatları ve cazip indirimleriyle bu sloganın hakkını vermiştir. Havayolu şirketlerinin gün geçtikçe artmasıyla beraber rekabette buna bağlı olarak artmıştır. Örneğin; Onur Air’in uçuş düzenlediği bir şehre diğer uçuş seferleri pahalı olan firmalar, rekabet olduğu için bu şehre daha uygun fiyatlara sefer düzenlemektedir. Onur Air yurt içi ve yurt dışında birçok noktaya seyahati uygun fiyatlara gerçekleştirmenizi sağlıyor.

Yurt içi tarifeli seferleri İstanbul kalkışlı veya inişlidir. İstanbul dışında bir şehre aktarmasız direk uçuşları bulunmamaktadır. İstanbul inişli veya kalkışlı seferlerin diğer şehirleri ise Adana, Antalya, Bodrum, Dalaman, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İzmir, Samsun, Trabzon ve Malatya’dır. Bu illere seferler gidiş dönüşlü ve aktarmasız bir şekilde yapılmaktadır. Yurt içine yapılan seferler düzenli olarak yılın her günü bir veya birkaç sefer olarak düzenlenmiştir. Yurt dışına olan seferlerde bazı noktalar düzenli olarak uçuş seferi düzenlenen yerler olsa da bazı ülkelere mevsimsel olarak uçuş düzenlenir.

İstanbul ile Gence arasında olan karşılıklı seferler Türkiye ile Azerbaycan arasında ekonomik uçak seferleri sağlamaktadır. Bu seferler yılın her günü düzenli olarak yapılmaktadır. Onur Air, Türkiye’den Kıbrıs’a veya Kıbrıs’tan Türkiye’ye gelmek isteyen yolcularına da uygun fiyatlarla uçuş seferleri düzenlemektedir. Uçuş seferlerinin noktaları İstanbul ve Lefkoşa olarak belirlenmiştir. Türkiye ile Ukrayna arası düzenlenen direk uçuşlar ise İstanbul ve Odessa arasında olmaktadır. Ukrayna’ya olan seferler 2011 yılından günümüze kadar dönemsel olarak devam etmektedir. İran’a da direk uçuşlar düzenleyen Onur Air diğer firmalara göre uygun fiyatlarıyla ilk tercih edilen uçak şirketleri arasında bulunmaktadır. İstanbul’dan İran’ın Urmiya şehrine veya Urmiya’dan İstanbul’a Onur Air sayesinde ekonomik ve direk uçabilirsiniz.

Onur Air ucuz fiyatlı seferlerini şimdilik belirli noktalara yapsa da yolcuların temennisi; dünyada ve Türkiye’de yaptığı seferleri fazlalaştırarak, promosyonlu ve uygun fiyatlı uçuş seferlerini her şehre olan yolculuklarda sunmasıdır.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir