Online Check-in Onur Air Hizmeti

Onur Air hizmeti kapsamında online Check-in işlemlerini gerçekleştirebilmek için, işlem süresi uçuş saatinizden yirmi dört (24) saat öncesinden başlamakla beraber, uçuş için iki (2) saat kalana dek devam etmektedir. Onur Airin internet sitesi adresinden rezervasyon nereden yapılmış olursa olsun fark etmeksizin, bütün Onur Air şirketi yolcuları bu online check-in hizmet imkanlarından faydalanabilmektedirler. Online Check-in işlemlerini yapmış, gerçekleştirmiş olan Onur Air yolcuları, kontuara verilecek bagajları olmaması durumunda, eğer iç hatlarda uçuş yapılacaksa uçağın kalkış saatinden en fazla 30 dakika önce biniş için hazır olmalıdır. Eğer dış hatlar üzerinden bir uçuş yapılacaksa uçağın kalkış saatinden en fazla 45 dakika önce uçağa biniş için olan kapıda hazır bir şekilde beklemeleri gerekmektedir.

Eğer, yolculukları esnasında yanlarında bagajı olacak yolcular varsa, bu yolcular kontuara teslim edecekleri bagajları sebebiyle iç hatlarda uçuş yapılacaksa uçağın saatinden en fazla 60 dakika kadar önce bekleme alanına gelmeleri gerekmektedir. Dış hatlar üzerinden bir uçuş yapılacaksa uçağın kalkış saatinden en fazla 90 dakika kadar öncesinden, havalimanı içerisinde bagajlarını bırakacakları kontuar bölümünde hazır bir şekilde beklemeleri gerekmektedir. Check-in yapacak olan Onur Air yolcuları bu işlemleri web siteleri yanı sıra, havalimanı kontuarında normal check-in, mobil uygulamalar veya mobil sitesinden online check-in işlemleri rahatlıkla yapılabilmektedir.

Online check-in yapmış olan yolcular havalimanına üzerinde barkod bulunduran binmek için göstermeleri gereken biniş kartlarıyla gelmek zorundadırlar. Eğer online check-in işlemlerinizi mobil cihazlarınızdan yaptıysanız, bu yolcuların mobil barkodlarıyla beraber havaalanına gelmeleri gerekmektedir. Bu işlemler esnasında biniş kartınızın orijinali yerine faks veya fotokopisi kabul edilmez. Orijinalinin kayıp olması durumunda, yeniden basım için ilgilicheck-in bankosuna başvurmaları gerekmektedir. Online check-in işlemlerinden engelli yolcular faydalanamamaktadır. Engelli yolcular özel hizmete tabi olduklarından bu hizmetten faydalanamamaktadırlar. Online chechk-in işlemlerini yapmış olan özel indirimli, çocuk ve bebekli yetişkinler boarding kartlarını alabilmeleri için tanıtım kimlikleri veya nüfus kağıtları ile birlikte eğer uçağı iç hata ait bir uçak ise uçağın kalkış saatinden en çok 60 dakika önce, eğer uçağı dış hata ait bir uçak ise uçağın kalkış saatinden en çok90 dakika önce ilgili kontuara uğraması gerekmektedir.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir