Nevşehir Anadolujet uçak bileti ara

Ülkemizin kendine has özellikleri ile dikkat çeken yerlerinden bir tanesi olan Nevşehir eğer önümüzdeki günlerde yapacağınız tatil planınızın içinde yer alıyorsa lütfen Anadolujet ve içerisinde bulunan uçak bileti ara uygulamasına biraz daha yakından bakın. Çünkü Nevşehir Anadolujet uçak bileti ara uygulaması ile çok daha uygun fiyata gelecek bir tatil içerebilmektedir.

Anadolujet gibi kurumsal bir firmayı bünyesinde barındıran bir web sitesi içerisinde bulabileceğiniz uçak bileti ara butonu ile ilgili olarak önce sizlere uygun fiyatlı biletleri göstereceği konusunda şimdiden söz verebiliriz. Alacağınız bu biletler ile de Nevşehir yolculuğunuz için artık önünüzde hiçbir engel kalmayacaktır. O halde bakalım Nevşehir’e ulaştığınızda nereleri gezebilirsiniz…

Gezinize ilk olarak başlamanız gereken yer tabi ki Kapadokya’dır. Bölgenin kendi içindeki tarihi ise oldukça ilginçtir. Ancak internet üzerinden ne kadar okursanız okuyun yerine gidip görmediğiniz müddetçe bu tarihi asla tam olarak anlayamazsınız. O yüzden de ilk rotanız Kapadokya olsun. Büyüklüğü yüzünden fazlasıyla yorulabileceğinizi de göz önüne alarak, bizler, buradan çıktıktan sonra doğruca Temenni Tepesi’ne gitmenizi önerebiliriz. Arada biraz mesafe olsa da manzarası tüm yorgunluğunuza değecektir. Küçük bir not olarak, belki o arada da bir fincan çay ya da kahve içmek isterseniz buradaki kafeler aynı manzaraya eşlik edebilmektedirler. Ayrıca gün batımını bir de Temenni Tepesi’nden izlemenizde fayda var.

Sonraki gün ise Göreme Açık Hava Müzesi ile başlayan yeni bir geziye çıkabilirsiniz. Burada da sizi sayısız tarihi kalıntı ve geniş bir hayal dünyası beklemektedir. Devamında ise Derinkuyu Yeraltı Şehri’ni en baştan fethedebilirsiniz. Nevşehir’in en bilinen bu yeraltı şehri günümüzde hala gizemini korumakla birlikte 8 katlıdır ve toplamda 85 metrelik bir derinliğe sahiptir. Eğer buradan çıkışta hala farklı bir yeraltı şehri görmek istiyorsanız bu sefer de Kaymaklı Yeraltı Şehri sizlere kapılarını sonuna kadar açmaktadır. Ancak bir ön bilgi olarak Derinkuyu’nun çok daha büyük ve ihtişamlı olduğunu söylememiz gerekir. İki yeraltı şehri gezdikten sonra bunalmış ve biraz da temiz havayı özlemiş hissediyorsanız da hiç vakit kaybetmeden Ihlara Vadisi’ne doğru yola çıkın ve emin olun oraya yaklaşır yaklaşmaz büyüsüne kapılacaksınız.

 

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir