Müşteri hizmetlerinde Emirates sorunsuz firma

Emirates Havayolları müşterilerine vermiş olduğu hizmetin kalitesi ve müşteri hizmetlerinin sorunsuz bir işlemesi, yolcuların problemlerini kısa sürede halletmesiyle bilinen bir firmadır. Dünyada çok sayıda havayolu şirketi olmasına rağmen bunlardan bazıları vermiş olduğu hizmet kalitesi ile bir adım öne çıkmakta ve bu da söz konusu firmaların insanlar tarafından daha fazla tercih edilerek kısa sürede büyümesini sağlamaktadır. Emirates de böyle bir firma olup hizmet kalitesini daha da artırmak için müşteri hizmetlerine büyük önem vermekte ve yolcuların başvurularını kısa sürede çözüme ulaştırmayı başarmaktadır. Bundan dolayı da yolcular ve diğer değerlendirmeler çerçevesinde firmaya ait müşteri hizmetleri tam not almaktadır.

Emirates müşteri hizmetleri çok fazla konuda yolculara bilgi vermekte ve karşılamış oldukları sorunları çözmekte ya da çözüm için yollar önermektedir. Buraya yapılan başvuruların bir kısmı bilgi alma olurken diğer kısmı ise yaşanılan problemlerin çözümü içindir. Yaşanılan problemin türüne göre bazen sorun burada giderilebilirken bazen ise bu bölümde giderilmesi mümkün olmamaktadır. Söz konusu durumda ise yolcuların problemi nasıl çözebileceği konusunda gerekli olan yönlendirmeler yapılmakta ve belirtilen yönlendirmeleri izleyen kişiler problemlerini çok kısa bir sürede çözebilmektedir. Söz konusu birime genellikle uçuş öncesinde bazı konular hakkında bilgi almak için gelinirken uçuş sonrasında ise yaşanılan problemlerin çözümü için başvuru yapanların sayısı nispeten daha çoktur.

Havayolu şirketinin bu bölümü yolculara her türlü bilgilendirmeyi yapmakta ve özellikle uçuş öncesinde işlemlerin eksiksiz bir şekilde tamamlanmasına katkı sağlamaktadır. Rezervasyon yapma ya da iptal etme, bagaj hakkı ve bagajla ilgili diğer detaylar, seyahat planlaması, özel koltuk seçimi, özel durumu olan kişilerin sorunlar gibi çok fazla konuda bilgi veren ve gerekli yönlendirmeleri yapan birim, havalimanı içerisinde Emirates yolcularının çok daha rahat etmesini ve sorunlarının kısa sürede çözülmesini sağlamaktadır. Yolcular da söz konusu durumdan son derece memnun olup firmanın müşteri hizmetlerinin kalitesini farklı platformlarda dile getirmekte ve sorunsuz bir şekilde görevini yerine getirdiği belirtilmektedir. Bu da havayolu şirketinin hizmet kalitesini doğrudan etkilemektedir.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir