Mobil Biniş Kartı (Barkod) Uygulaması

Yolcuların check in yaptıkları sırada biniş kartları yerine mobil biniş kartı (barkod) uygulamalarını kullanmalarını sağlayan son teknoloji bu sistemde artık kağıt üzerine basılı yazı ve rakamlarla uğraşmanıza gerek kalmadı. Eğer mobil bir barkodunuz yani QR kare kodunuz varsa check-in sırasında bunu akıllı cihaz ve mobil barkod okuyuculara göstererek kapılardan rahatlıkla geçebilirsiniz.

Kullanım açısından son zamanlarda yoğunlaşan mobil biniş kartı uygulamasını tüm yolcular, hava yolu şirketlerinin web site ve uygulamalarından temin edebilmektedirler. Bu da demek oluyor ki, havaalanında bilet alımlarınızda bu sistemi kullanamayacaksınız. Öyleyse işlemler sırasıyla aşağıdaki gibidir:

• Şirketlerin internet sayfalarına tarayıcın aracılı ile gidin.
• Açılan sayfalardan check-in menüsünü bulun ve tıklayarak işleminize başlayın.
• Size uygun olan uçuş çeşit ve paketleri ile tarihlerini sorgulayın.
• “Bilet al.” ya da “Rezervasyon yap.” gibi kısımlardan yolunuza devam edin. Gerekli alanları doldurun ve rezarvasyon kodunu (PNR) alın.
• Böylece işleminiz tamamlanmış olacaktır.
• Bu aşamadan sonra telefon numaranızı ve e-posta adreslerinizi gireceğiniz sayfa ile karşılaşacaksınız. Bilgileri girin ve doğruluğundan emin olduktan sonra onaylayın.
• Verdiğiniz cep telefonu numaranıza ve ya e-postanıza uçuş bilgileriniz, aynı zamanda da barkod için size özel linkiniz gelecektir.
• Verilen bu linke tıklayın ve standart biniş kartı yerine de kullanabileceğiniz mobil biniş kartınız (barkodunuz) açılsın.
• Şayet bagajının yoksa, barkodunuzu güvenlik geçişleri sırasında görevlilere ve uçağa binmeden hemen önce boarding işlemi yapan yetkili kişilere göstererek hızlı bir geçiş yapmış olursunuz.
Yukarıda sizin için temelde izleyeceğiniz yolu kısaca anlatmaya çalıştık. Ancak bu mobil barkod işlemleriniz ve boarding’ler şirketlere ve uçulan hava limanlarına göre uygulamada değişiklik gösterebilirler. Yani süreci daha iyi anlayabilmek için bir sonraki uçak yolculuğunuzda gerekli olacak bileti ve gerekli işlemleri bu şekilde yapmayı deneyebilirsiniz. Uçak ile seyahatleriniz sırasında modernizasyonun izlerini sık şekilde görebileceğiniz bu sistem ile, rahatlığınızı bir kat daha artırabilir ve geçişlerinizde olası sorunlara karşı önceden tedbir almış olursunuz.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir