Kredi Kartı Kampanyaları ile Uygun Bilet Fırsatı

Günümüzde teknolojinin bizlere sunmuş olduğu buluşlardan olan kredi kartı hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir ki uygun zamanda özellikle kampanyaları takip edildiğinde indirimler ile ucuz bilet fırsatı yakalanır. Kredi kartı nakit para taşıma zorunluluğunu kaldırarak hayatımızı kolaylaştırdığı gibi kampanyaları olduğunda da uygun fiyat ile bilet alma fırsatı sunduğu için kullanıcılarını daha da mutlu etmektedir. Havayolu firmaları bazı dönemlerde sadece bazı bankaların kredi kartları için geçerli olan kampanyalar yapmaktadırlar ki bu kampanyalarda uçak biletleri ciddi oranda düşürülmektedir. Bu indirimi yakalamak ve fırsattan yararlanabilmek için o bankaların kredi kartına sahip olmak şarttır. Tabi bu kampanyalar belli tarihler içinde ve belli rotalar için geçerli olmaktadır.

Kredi kartlarına yapılan kampanyalar sadece indirimler ile sınırlı olmamaktadır. Havayolu şirketlerinden bilet alırken bazı kredi kartları kullanıldığında alınan her bir bilet ile puan birikmektedir. Kartta biriken puanlar daha sonraki uçuşlarda kullanılabilmektedir. Yapılan kampanyalarda kredi kartına indirim yapıldığı gibi bazı dönemsel işlemlerde de artı taksit imkanı verilerek yolcuların ödemeleri kolaylaştırılmaktadır. Ayrıca ucuz bilet satışı yapan siteler de anlaşma yaptıkları bazı bankaların kredi kartlarına indirim veya ekstra taksit imkanı sunmaktadır. Bazı siteler anlaşmalı oldukları kartların bazılarına devamlı ekstralar uygular iken genellikle bu kampanyalar ve indirimlerin süresi belirli tarihler ile sınırlı olmaktadır. Ve bankanın her kredi kartına değil belirli kartlarına bu fırsatlar tanınmaktadır.

Kredi kartı kampanyaları ile uygun bilet fırsatlarından yararlanabilmek için indirimlerin bazısı için geçerli olmak şartı ile kampanyanın yapıldığı tarihler arasında cep telefonundan firmanın veya sitenin belirlediği bir numaraya katılmak istediğini belirten onay mesajı göndermek gerekir. Bu onay mesajında belirli bir ibare kullanılması istenmektedir. Bu ifadenin yanında kredi kartının son hanesinin de yazılması istenmektedir. Yapılan kampanyalarda SMS gönderilmesi gerektiğinde bu SMS’ler ücrete tabi tutulmaktadır. Genellikle bütün operatörler için aynı ücretin belirlendiği kampanyalarda şayet müşterinin geri mesaj göndermesini gerektiren bir durum söz konusu olursa bu SMS’lerden herhangi bir ücret alınmaktadır. Ucuz uçak bileti almak için bu tür indirimleri takip etmekte fayda vardır. Normal ücretlerden çok daha düşük fiyata bilet almak mümkün olmaktadır.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir