Konforlu koltuklar için SunExpress nasıl

Uzun mesafeli uçuşlarda yolcular için rahat ve konforlu koltukların önemi bir kat daha artmaktadır ki bunun farkında olan SunExpress havayolu şirketi harekete geçmiş ve uçakları için yeni koltuklar ürettirmiştir. Yolcularının konforlu koltuklarda seyahat etmesi için ünlü bir koltuk firması ile anlaşan şirket yeni rahat koltuklar ürettirmiştir. SunExpress için özel yapılan koltuklar yeni tasarım kabinlere yerleştirilmiştir. Bu koltuklar deri kaplama olup arkaya doğru yatmaktadır. Uzun diz mesafesine sahip olan koltuklar arkaya yatırıldığında dahi diğer yolcuları rahatsız etmeyecek şekilde planlanarak yerleştirilmiştir. Koltuklarda diz mesafesinde bulunan literatür cebi diz mesafesinden kaldırılarak servis kapaklarının arkasına yerleştirilmiştir. Böylece yolculara diz mesafesinde ekstra yer kalmış ve rahatlık sağlamıştır.

Hava yolculuklarında hava basıncının değişmesi gibi etkenlerden dolayı uzun yolcuklarda bazı yolcular rahatsızlıklar yaşayabilmektedir. Bunu engellemek için en güzel çözüm rahat koltuklar ve rahat kabindir. Şirketin özel tasarımla yerleştirdiği aydınlatma sistemi kabin içerisinde yeterli ve uygun ışıklandırma sağlayarak daha çok konfor sağlamaktadır. Uçak tipine göre koltuk seçimi de rahatlık ve konforu sağlamaktadır. Özel eğlence imkânlarının sunulduğu uçaklarda şirket misafirlerinin sıkılmadan güzel bir yolculuk geçirmesine yardımcı olmaktadır. Bütün bu ayrıntıların yanında alınan biletin uçağın konforlu yerinden alınıp alınmadığı da önemlidir. Havayolu firmalarının çoğu müşterilerine koltuk seçme fırsatı tanımaktadır. Bu fırsatlarla alınan biletlerde seçilen koltuk uçak tiplerine göre değişmekte olup rahat ve konforu artırmaktadır.

Havayolu şirketleri genellikle uçuşa 24 saat kala uçağın tipini ve modeli belirlemektedir, uçak modelinin bilinmesi doğru koltuğu seçmek için önemlidir. Uçak tipi ne olursa olsun arkaya doğru ilerledikçe koltuk aralıkları daraldığında ve koltuğun arkaya yatışı azaldığından tercih etmemek doğru olacaktır. Acil çıkış kapılarını olduğu bölgedeki koltuklar ise arka koltuklara göre daha geniştir fakat koltukların geriye yatış oranları daha düşük olduğu için bu durum bazı yolcuları rahatsız etmektedir. SunExpress şirketinin 24 uçağı Boeing 737 tipi yolcu uçaklarıdır. Bu tip uçaklarda en konforlu olanlar 17A-B-C-D-E-F ve 18A-B-C-D-E-F koltukları olup rahat için kesinlikle tercih edilebilir ayrıca 33A-B-C-D-E-F koltuklarını ise konforunu düşünenlerin asla tercih etmemesi gerekmektedir.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir