Kampanyalı Uçuşlarda Qatar Airways Firmasının Farkı

Kıtalar arasında seyahat etme fırsatı sunan firmalardan birisi olan Qatar Airways dönemsel olarak kampanyalar düzenlenmekte ve bunlar aracılığıyla bazen insanların çok daha uygun fiyatlara seyahat etmesini sağlamakta bazen ise yolculara farklı düzeylerde mil puan vermektedir. Kısa süre önce kurulmasına rağmen çok geniş bir müşteri kitlesine ulaşmayı başaran hava yolu şirketi tarafından düzenlenen kampanyaların çok ciddi avantajlar sağlamasından dolayı çok fazla sayıdaki kişi söz konusu fırsatlardan yararlanmakta ve bunlardan dolayı Qatar Airways ile yolculuk yapmayı tercih etmektedir. Yolcular için hazırlanan kampanyaların içerikleri dönemsel olarak farklılık göstermekte ve bazen doğrudan bilet fiyatlarının daha düşük seviyelerde olmasını sağlamakta bazen ise daha farklı avantajlar sağlamaktadır.

Dünyanın en önemli hava yolu şirketleri arasına girmeyi başaran Qatar Airways ile seyahat etmek isteyen yolculara yönelik yapılan kampanyaların çok büyün bir bölümünde insanlara daha fazla ücretsiz mil puan verilmekte ve bu sayede mil biriktiren kişiler ücretsiz biletler alabilmektedir. Söz konusu durum oldukça büyük fırsatlar oluşturduğundan insanların bunlara yönelik ilgisi sürekli artmakta ve bu tür kampanyalar biletlere olan ilgiyi daha yüksek seviyelere taşımaktadır. Normal olarak alınan biletlere sürekli mil puan veren şirket bazı dönemlerde yapmış olduğu uygulamalar ile seyahat eden kişilerin ekstra mil puan kazanmasını sağlamakta ve böylece kişiler daha kısa sürede ücretsiz bilet alma hakkını elde etmiş olmaktadır.

Qatar Airways tarafından müşterilerine sunulan fırsatlardan bir tanesi de uygun fiyatlı biletler olup bunların sayısı genellikle sınırlı olduğu için insanların yoğun talebi karşısında çok kısa sürede tükenmekte ve bundan dolayı da söz konusu fırsatı kaçırmak istemeyen kişiler biletlerini seyahat tarihinden çok daha önce almaktadır. Biletlerin seyahat tarihinden çok daha önce alınmasının temel sebebi söz konusu uygun fiyatlı biletlerin tükenme durumuyla ilgili olup bu da insanları erken rezervasyon yaptırmaya yöneltmektedir. Firma tarafından yapılan indirimlerin düzeyleri genellikle farklı seviyelerde olmakta hatta gidilecek olan ülkeye bağlı olarak dahi söz konusu indirim oranları farklılık göstermektedir. Bundan dolayı yolcuların firmayı yakından takip etmesi gerekmektedir.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir