Kampanyalı Biletlerde Pegasus Avantajları Nelerdir

Pegasus tarafından yapılan seferlerde uygulanan kampanyalar biletlerin çok daha uygun fiyatlara alınmasını sağladığı gibi bunun yanında farklı avantajlar da sunmaktadır. Söz konusu kampanyaların içerikleri ve kapsamları dönemsel olarak değişmekte olup buna bağlı olarak da biletlerde sağlanan avantajlar değişkenlik göstermektedir. Firma tarafından sunulan fırsatların bir kısmında biletlerin fiyatları ciddi oranlarda düşmektedir. Bazen yapılan indirimlerin oranları %30 seviyelerine kadar düşmekte ve insanlar böylece çok daha uygun fiyatlara seyahat edebilme fırsatını yakalamaktadır. Fakat yapılan indirimlerin süresi kısıtlı olmakta bu rağmen seyahat seçme süresi çok daha uzun olmaktadır. Bilet alabilmek için insanlara iki gün ya da biraz daha uzun zaman verilirken bilet alınabilecek tarihlerin arası ise 6 aya kadar çıkabilmektedir.

Yılbaşına özel yapılan indirim oranları da %30’de ve insanların söz konusu durumdan yararlanabilmek için sadece iki gün süreleri vardı. Fakat bu iki gün içerisinde Haziran ayına kadar alınacak olan biletlerde indirim yapılmaktaydı böylece insanlar erken rezervasyon yaptırmaları durumunda çok daha düşük ücretler ödeyerek seyahat edebilmektedir. Kampanyaların kapsamı bazen ise daha farklı olmaktadır. Bu kapsamda yolculara daha uygun fiyatlara araç kiralama imkanı ya da daha uygun fiyatlara konaklama şansı sunulmaktadır. Bunların dışında en fazla yapılan uygulamalardan bir tanesi Rocketmiles olup bunun sayesinde insanlar mil puanı kazanabilmekte ve böylece bazı seyahatlerini ücretsiz olarak yapabilmektedir.

Pegasus tarafından yapılan kampanyalardan bir tanesi de promosyon uygulaması olup bunlar hemen her dönemde yapılmaktadır. Ekonomi sınıfında yer alan bazı koltuklarda ekstra indirim yapılmakta ve bu sayede fiyatlar çok daha düşük seviyelere gelmektedir. Sınırlı sayıdaki koltuğun ücretinin çok düşük olması insanların bunlara olan talebini artırmakta ve bunlar kısa sürede tükenmektedir. Yurt içi seferlerde bazı noktalara yapılan uçuşlarda ödenmesi gereken tutarlar 55 TL’ye kadar düşerken dış hat seferlerinde ise fiyatlar aynı şekilde aşağılara gelmektedir. İnsanların söz konusu ücretlere seyahat edebilmesi için bunlar tükenmeden alması gerekmektedir. Aksi takdirde daha fazla ücret ödenmesi gerekeceğinden insanlar genellikle çok önceden yerlerini ayırtmaktadır.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir