Kampanya ile Onur Air uçak bileti nasıl alınır

Havacılık sektöründe yüksek bilet fiyatlarına karşın birçok kampanya ile düşük maliyetli uçuş hizmeti veren Onur Air firmasının resmi internet sitesinde kampanyalar sekmesi altındaki bölümde düşük fiyatlı uçak bileti bulunabilmektedir. Bu noktada nasıl ucuz uçak bileti alınır konusunda birtakım yöntemlerden de bahsedilebilir. Çünkü günümüz global dünyasında hem iş hayatı hem de turizm için seyahat maliyetleri önemli bir ödeme kalemi olarak karşımıza çıkıyor.

Gidilecek döneme göre uçak fiyatlarının değiştiği bir gerçek. Talebin yüksek olduğu dönemlerde uçak fiyatları da yüksek olduğundan imkân varsa seyahat bu dönem dışında bir zamana planlanmalıdır. Yoğun dönemde seyahat zorunluluğu varsa kampanyalar ve uçak fiyatları sık sık kontrol edilmeli biletler erkenden satın alınmalıdır. Eğer mümkünse biletler iki haftadan daha fazla bir süre kadar önceden ve hafta içi günlerde gün ortası zamanlar için alınmalıdır. Birçok havayolu firması ucuz koltuklar satıldıkça başka bir deyişle uçuş zamanı yaklaştıkça bilet fiyatlarını artırmaktadır. Erken rezervasyon fırsatını kaçırmışsanız son ana kadar beklemenizde fayda var. Çünkü bazen de Havayolu firmaları öngördükleri zamanda hedefledikleri doluluk oranına ulaşamadıklarında kampanya ile satışlarını artırmak için çok düşük fiyatlar uygularlar. Nadir de olsa böyle zamanlara denk getirebilmek için bilet arama motorlarının fiyat alarm hizmetlerine abone olarak haberdar olabilmek mümkündür.

Birçok havayolu firması ile rezervasyon hizmeti veren acenteleri tarayıp tüm alternatifleri tercih sıralamasında veren uçak bileti arama motorları kullanılmalıdır. Bu tip siteler ücretsiz ve tarafsız olarak zamandan ve paradan tasarruf edecek bir sürü faydaya sahiptirler. Ayrıca seyahatin başlangıç veya bitiş noktalarına yakın havalimanı fiyatları da kontrol edilmelidir. Buralardan aktarma alternatifleri de düşünülebileceği unutulmamalıdır. Havayolu firmalarının kampanyaları sürekli kontrol edilmelidir. Kampanyalardan erken haberdar olmak için havayolu ve bilet satışı yapan sitelerin e-posta listelerine kaydolunabilir. Bazı durumlarda gidiş dönüş bileti almak yerine tek yönlü biletler ile alternatifler oluşturarak gidişi ve dönüşü farklı havaalanı veya havayolu firması alternatiflerden faydalanarak ekonomi yapılabilir. Yoğun uçuşun gerçekleştiği charter uçaklardan dönüş yönünde oldukça ekonomik biletler bulunabilmektedir. Havayolu firmalarının mil biriktiren sistemlerine üye olarak ya da mil biriktiren banka kartları kullanarak hediye uçak biletleri temin edilebilir.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir