İstanbul Tokyo Uçak Bileti QatarAirways fiyatı

İstanbul ile Tokyo kentleri arasında QatarAirways şirketi aracılığıyla seyahat etmek isteyen uçak bileti araştıran yolcular için günün farklı zaman dilimlerinde seferler bulunmaktadır. İstanbul kalkışlı 13.05 seferi Katar Doha havalimanı aktarmalı olarak gerçekleştirilmekte ve toplam 14 saatlik bir yolculuk süresi sonunda Tokyo Havalimanına varış sağlanmaktadır. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı kalkışlı saat 13.35 QatarAirways uçağı ise yaklaşık 15 saatlik bir yolculuk süresi sonunda aynı güzergahı kullanmak suretiyle bir sonraki gün 19.00 civarında Tokyo kentine ulaşmaktadır. Her iki sefer için yolcuların ödemesi gereken ücret ise 3 bin 300 lira civarında olmaktadır. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından saat 19.45’te hareket eden Tokyo uçağı ise bir sonraki gün saat 22.30 civarında seferini tamamlamaktadır. Bu seferde şirket tarafından yolculardan istenen bilet bedeli ise 3 bin 700 dolaylarındadır.

İstanbul kalkışlı olarak düzenlenen 23.59 Tokyo seferi ise yaklaşık 22 saatlik bir yolculuk süresi ile saat 22.30 dolaylarında Tokyo Haneda Havalimanına varış yapmaktadır. Tokyo Narita Havalimanından saat 22.20’de kalkış yapan QatarAirways uçağı ise Katar Doha Havalimanı üzerinden saat 11.55’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varış yapmaktadır. Aynı saatte Tokyo Narita Havalimanından hareket eden bir başka seferde ise saat 12.25 civarında İstanbul Atatürk Havalimanına ulaşım sağlanmakta olup her iki sefer için de yolcuların ödemesi gereken bedel 3 bin 100 lira civarındadır. Tokyo Haneda Havalimanından saat 23.50’de kalkan sefer ise aynı rota üzerinden aktarma yaparak 11.55’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına iniş yapmaktadır.

Saat 23.50’de Tokyo Haneda Havalimanından yola çıkan QatarAirways uçağı ise saat 12.25’te İstanbul Atatürk Havalimanına giriş yaparak seferini tamamlamakta olup uçak biletini bu sefer saati için almak isteyen yolcuların ödemesi gereken bedel ise 4 bin 100 lira seviyesindedir.Havayolu taşımacılığının zaman içerisinde giderek gelişmesi ve artan rekabet, Türkiye ve Japonya ülkeleri arasındaki siyasi, kültürel veya turistik ilişkilerin gelişmesine bağlı olarak artış göstermesi beklenen yolcu sayıları gibi unsurların etkisiyle gün içerisinde iki kent arasında düzenlenen sefer sayılarında artış yaşanması mümkün olacaktır.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir