İstanbul Seul uçak bileti Qatar Airways önerisi

Kıtalar arası yolculuk yapmak isteyen kişilere verdiği kaliteli hizmet ile dikkat çeken QatarAirways, İstanbul ile Seul arasındaki uçuşlar için de aynı kaliteyi sağlamaktadır. Türkiye ile Güney Kore arasında bulunan ilişki, iki ülke arasındaki yolculuklara da yansımıştır. İki ülke arasında gün içinde faklı seferler yapılmakta olup bunlardan bir kısmını da QatarAirways gerçekleştirmektedir. Gün içinde ortalama 5 sefer yapılmakta olup bunların tamamı aktarmalıdır. Bu seferlere ait bilet fiyatları da ciddi farklılık göstermektedir. Bunun birçok sebebi bulunmakta olsa da en önemlisi seçilen koltuk sınıfı ile ilgilidir. Seçilen koltuklara göre fiyatların 4 katına kadar çıkabilmektedir.

İstanbul ile Seul arasında yapılan yolculuk için ödenmesi gereken miktar 400 dolardan başlamakta ve yaklaşık 1.800 dolara kadar çıkmaktadır. Ekonomi Saver sınıfından alınan biletleri fiyatları ortalama 400 dolardır. Fakat bunların sayısı çok az olduğu için kısa sürede tükenmekte ve birçok kişi buradaki uygun fiyattan yararlanamamaktadır. Bir sonraki sınıf ise ekonomi value olup buradaki fiyatlar da ortalama 480 dolardır. Yine buradaki sayıda nispeten düşük ve bundan dolayı da kısa sürede tükenmektedir. Bir sonraki sınıf ise ekonomi flexi olup buradaki fiyatlar talep durumuna ve tarihe göre farklılık gösterebilmektedir. Bu sınıfta bulunan koltuklar için ödenmesi gereken miktar 700 dolar ile 1.000 dolar arasında değişmektedir. Bunlardan başka ekonomi sınıfı bulunmamaktadır.

İstanbul’dan Seul’a gidecek olan yolcuların Business Class tercih etmeleri durumunda koltuklar için ortalama 1.500 dolar ile 1.800 dolar arasında ödeme yapması gerekmektedir. Business Value ortalama 1.550 dolar iken Business Flexi ise ortalama 1.780 dolardır. Kişiler kendi bütçe ve tercihlerine göre buradaki seçenekler arasında seçim yapmaktadır. Aktarma yapılacak merkeze ve bekleme süresine göre yolculuğun toplam süresi farklılık göstermektedir. Bir aktarma ile en kısa yolculuk yaklaşık 14 saat 50 dakika sürerken en uzunu ise 35 saat 36 dakika sürmektedir. Yolculuklarda genellikle Boeing 737 kullanılırken nadiren de olsa farklı model uçaklar kullanılabilmektedir. QatarAirways kaliteli hizmetini iki şehir arasındaki yolculuklarda da fazlasıyla hissettirmektedir.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir