İstanbul da en güzel kumsallar nerede

Yaz aylarını çeşitli sebeplerden dolayı İstanbul içerisinde geçirenler sahili olmayan şehirlere göre şanslılar çünkü İstanbul sahilleri ve her sene artan plajlarıyla İstanbul içindekilere tatil imkânı sunuyor. Haftanın yorgunluğunu şehre çokta uzak olmayan İstanbul’un kumsallarında dinlenerek atabilirsiniz. Yaz tatili için bir planınız veya vaktiniz yoksa ama tatilsiz bir yaz geçirmek istemiyorsanız şehrin plajlarına bir şans vermelisiniz.

Kilyos’ta bulunan temiz ve düzenli plajlar hafta sonu kaçamağı yapmak için çok uygun bir sahildir. 1km uzunluğunda olan Kilyos sahili boyunca birçok plaja rastlamak mümkün. Cafe bar ve restorana sahip ve çeşitli aktivitelerin düzenlendiği bu plajda eğlenceli bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Hafta içi ve hafta sonu fiyatları değişiklik göstermektedir. Hafta içi 30 TL hafta sonu 60 TL’dir. Baykuş plajı aile ile gidilebilecek nezih plajlar arasında yer alıyor. Bu plajda şezlong kiralayabilir veya çadırınızı götürerek plajda geceleyebilirsiniz. Çadırla kalmanın ücreti 10-20 TL arasında değişiklik göstermektedir. Şezlong kiralamanın ücreti ise 20-30 TL arasındadır. Fiyatları Kilyos sahilinde bulunan plajlara göre daha uygun olan Güneş plajı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin işlettiği plajlardan biridir. Plaja giriş ücreti öğrencilere 9 TL sivillere 19 TL’dir. Şezlong ve şemsiye ücrete dâhildir.

Anadolu yakasında oturanlar kısa bir tatil için Caddebostan’da bulunan plajları seçenekleri arasında bulundurmaktadır. Caddebostan sahilinde 3 tane plaj bulunmaktadır. Caddebostan 1 plajına girebilmek için İstanbul kart sahibi olmak gerekiyor. Caddebostan 2 ve 3 plajları halka açık ve girişler ücretsizdir. Çok kalabalık olmasının dışında Caddebostan’da bulunan plajların denizi temiz ve kumsalı güzeldir. İstanbul’un adalarında bulunan plajlar da birçok İstanbullu tarafından tatil için tercih ediliyor. Heybeli, Kınalı, Büyükada ve Burgaz ada doğal güzelliğin bozulmadığı ender yerlerdendir. Her yıl yenilenen ve düzenlenen plajları İstanbul’da denize girmek için en güzel kumsalların başında gelmektedir. Nakibey plajı Büyükada’nın yeni hizmete açtığı, konaklama yerlerinin de bulunduğu nadir plajlardan biridir. Günübirlik veya konaklayarak güzel bir tatil geçireceğiniz bu plajda giriş ücreti yetişkinler için 30 TL çocuklar için ise 15 TL’dir. Heybeliada’da beach club tarzında birçok plaj bulmak mümkün. Bu plajlarda çeşitli etkinliklere katılarak eğlenceli bir tatil geçirebilirsiniz. Ayrıca plajların içindeki cafe ve restoranlarda yemek yiyebilirsiniz. Hafta içi ve hafta sonu plaj ücretleri değişmektedir. Plajların hafta içi ortalama ücretleri 30 ile 40 TL arasında değişmektedir. Hafta sonu ise 40 ile 60 TL arasında bulunmaktadır.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir