İş veya Tatil için Almanya uçak biletleri

Tatil ya da iş rotasını Almanya olarak belirleyen kişiler için kampanyalı biletlere nasıl ulaşılacağı, istenilen zamanda hemen nasıl temin edileceği son derece önemlidir. En ucuz bilet nereden ve nasıl bulunur konusunda dikkat edilmesi gereken püf noktalar bulunmaktadır. Almanya’ya gidecek olan kişiler uçuş öncesinde kampanyalı biletlerin arayışına girerek en ucuz bileti bulmak ister. Peki bu doğal yaklaşım için hangi yöntemler kullanılmakta bunları detaylandırmakta fayda var. Eşsiz bir Avrupa ülkesi olan Almanya seyahatleri için yurt içi havayolu firmaları tarafından zaman zaman belirli şehirlere yönelik olarak kampanyalar düzenlenmektedir. Bilet almadan önce en iyi tarih saptamasının yapılması da son derece önemli olmaktadır.

Almanya’ya seyahat etmek isteyen kişiler firmaların kampanyalarından faydalanmak isterlerse erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmalıdırlar. 60 gün önce alınacak olan bilet ile %30 tasarruf edilmesi mümkündür. Hafta içi uygun Salı ya da Çarşamba günü gerçekleştirilen uçuşlardan %12 oranında tasarruf sağlanırken, akşam uçuşları yolculara %8 oranında kar sağlıyor. Havayolu firmaları çeşitli zamanlarda gerçekleştirdikleri kampanyaları e-posta sistemine kayıt olunması durumunda gönderiyor. Ayrıca çeşitli arama motorları aracılığı ile uygun fiyatlı ve kampanyalı Almanya biletlerine ulaşmakta mümkün olabiliyor. Avrupa ülkeleri için uygun bilet seçeneklerini %100 gösteren arama motorları Momondo, Skyscanner olarak belirtiliyor. Bu siteler aracılığı ile karşılaştırmalı fiyatları öğrenmek mümkün olabiliyor. Bu sitelerin mobil uygulamalarını telefonlara indirerek sürekli olarak takip gerçekleştirilebiliyor. Kurulan alarm seçeneği ile uygun biletlerden anında haberdar olunabiliyor.

Momondo, Almanya’nın harika şehri olan Düseldorf seferleri için bazı önemli bilgiler sunuyor. Güncel verilere göre bu şehre gerçekleştirilecek seyahatler için 56 gün öncesinden rezervasyon yaptırıldığı takdirde ucuz bilet alma şansı yüksek oluyor. Gidilmesi planlanan gün alındığında ise bilet fiyatının 2-3 katını ödeme olasılığı bulunuyor. Almanya bilet kampanyalarının olduğu günler genelde Salı ya da Çarşamba olarak belirtiliyor. Akşam uçuşları son derece ucuz olurken öğle uçuşları fazla maliyetli olabiliyor. Örnek vermek gerekirse; Güncel olarak, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan aktarmasız Düseldorf seferlerini en uygun ve kampanyalı fiyata gerçekleştiren firma OnurAir 7 Şubat 2018 Çarşamba günü saat 11:35’de 213 TL’ye uçuş gerçekleştiriyor. Bir başka kampanyalı fiyat sunan firma Pegasus’ta da7 Şubat 2018 Çarşamba günü saat 10:00’da 233 TL’ye SAW’dan uçuş gerçekleşiyor. Almanya seferleri ve kampanyalı biletleri ile ilgili detaylı bilgi almak için havayolu firmalarının internet sitelerinin araştırılması tavsiye edilmektedir.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir