İlave Bagaj Ücreti Olarak QatarAirways Ne Kadar Alıyor

Qatar Airways ile gerçekleştirilen uçuşlarda ilave bagaj sayısı ve ağırlığına göre ücretlendirmeler yapılırken bir yandan da rota ve kabin sınıflarına dikkat edilerek tercihler gerçekleştirilmektedir. Ekstra bagajların ağırlıkları ek bir ücrete tabi tutulmaktadır ve kabin sınıflarına göre de fiyatlarda muhtemel değişiklikler söz konusu olmaktadır. Bu farklılıklar için alınan biletlerdeki bagaj düzenlemeleri ve ilgili kurallara dikkat edilmelidir. Tüm uçuşlarda büyük bagajlarda ve kabin bagajlarında belirli bir hak söz konusudur. Verilen bu ağırlığın ötesine geçildiğinde kilogram aşımı söz konusu olur ve daha fazla ücret ödemek gerekir. Standart ağırlıktaki bagajlar için ek ücrete gerek yokken belirlenen destinasyonlara göre fazla bagajlar için sınıflara göre ücretler talep edilmektedir. Qatar Airways maksimum boyut ilkesine göre belirlediği ölçüleri şu şekildedir; tek parça bagaj hakkı 32 kg olmalıdır. 32 kg’ı geçen her parça hak aşımı olacağından ücret talep edilmektedir.

Qatar Ai ways belirlenen bagaj hakkından daha fazlası alınmak istendiğinde bilet gişeleri, çağrı merkezleri veya check-in sırasında talepte bulunmak gerekmektedir. Rezervasyonun tamamlanmasının ardından bu işlem için bildirimde bulunulması gerekmektedir. Firma tarafından gerçekleştirilen uçuşlarda fazla ya da ağır bagaj ücretleri yolculuğun kapsadığı bölgelere uygulanmaktadır. Tüm kıta ülkelerin ücret tarifeleri farklı olmaktadır. Doha şehri dışındaki online bagaj alımlarında 25 dolar geçerliyken offline olarak gerçekleştirilen alımlarda 30 dolar üzerinden alımlar gerçekleşmektedir. Avrupa, Afrika ve Uzak Doğu tarifeleri 40 dolar iken Avustralya 55 dolar olarak ücretlendirilmektedir.

Qatar Airways Arjantin, Brezilya, Kanada ve ABD inişli uçuşlarda ekstra parçalar için 200 dolar talep edilmektedir. Ağır parça seçenekleri Ekonomi sınıfı için geçerlidir ve ilk kalkış ya da varış noktaları için kabin boyutuna bakılmadan her bir parça 32 kg ile sınırlandırılmıştır. Buenos Aires ve Brezilya uçuşları için ekstra fazla parçalardaki bagaj ücreti online olarak 75 dolar olurken offline 100 dolar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Qata rAirways first, business ve ekonomi sınıflarına göre değişiklik gösteren fazla bagaj ağırlıkları için ücretlendirme seçenekleri avantajlı fiyatlar üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir