Firmaların İş Seyahatlerinde Qatar Airways Konforu

Qatar Airways tecrübesini en az bir kez yaşamış herkesin çok iyi bildiği konfor anlayışı ile sizi yurtdışı iş seyahatlerinizde yalnız bırakmayan bu firma toplantı öncesinde yorulmamanıza dair her ayrıntıyı tek tek düşünüyor. Hatta durum öyle ki, yolcularına özel hazırladığı amenity kit’ler ile acil durum çantalarınız, siz uçağa binmeden hazır konumda tutuluyor.

Qatar Airways, söz konusu iş seyahatleri olduğunda dünyanın en çok tercih edilen havayolu şirketlerinden bir tanesidir. Şirket 1993’te Kuveyt Havayolları’ndan kiraladığı ilk uçakla 1994’te faaliyete geçmeyi planlasa da asıl çıkışını 1997’de yakalamıştır. O tarihten bu yana sürekli kendini geliştirmiş ve 2018’de150’den fazla destinasyona ve 6 kıtaya uçabilirliği ile dünyanın en hızlı büyüyen en genç havayolu şirketi olmayı başarmıştır. Ayrıca tek aktarma ile dünyanın birçok noktasına uçan sayılı şirketlerden biri olmuştur. Avustralya’ya gitmek için normalde kaç aktarma yapmanız gerekir? İki mi, üç mü yoksa daha fazlası mı? Bunların hiçbirine gerek yok. İstanbul çıkışlı olarak önce Doha’ya oradan da doğrudan Avustralya’ya geçebilirsiniz. Sadece bu ülke ile de sınırlı değiller tabi ki. Dilerseniz aynı aktarma ile Brezilya, Hindistan ya da Güney Afrika’ya da sadece tek bir aktarma ile geçiş yapabilirsiniz. Yani yorgunluğunuz Qatar Airways ile sıfıra yakın olur.

Firmanın dünyanın en uzun aktarmasız uçuşunu gerçekleştirdiğini de burada söylememiz gerekir. Daha geçen yıl Boeing 777-200LR tipi uçağı ile Doha’dan Auckland’e kadar toplamda 16 saat 10 dakikalık bir uçuş gerçekleştirdiler. Asıl bilmenizi istediğimiz şey ise dünyanın öbür tarafındaki toplantınıza hem gecikmeden hem de çok çaba sarf etmeden ulaşabileceğiniz gerçeğidir. Ayrıca Qatar Airways’in IATA tarafından yapılan denetimlerde dünyanın en emniyetli havayolu şirketi olarak seçildiğini biliyor muydunuz? Bununla beraber uzun sürecek yolculuklarınız için sizlere en geniş koltuk garantisini de yine bu şirket veriyor. Dilerseniz yoğun geçecek iş takviminiz öncesi uçakta yolculuk boyunca ayaklarınızı uzatarak dinlenebilir, kafanızdaki “yapılacaklar listesi”ni tekrar gözden geçirebilirsiniz. Hatta business ve first class uçuş için biletleriniz varsa konforunuz katlanarak artmaya devam etmektedir.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir