Erken Rezervasyonlarda Pegasus Çok Avantajlı Fırsatlar Sunar

Pegasus tarafından gerek yurt içindeki gerekse de yurt dışındaki 111 noktaya doğrudan uçuşlar yapılmakta ve bu uçuşlarla seyahat etmek isteyen yolculara erken rezervasyon yaptıkları takdirde farklı avantajlar sağlayan fırsatlar sunmaktadır. Erken rezervasyon durumunda Pegasus ile seyahat eden yolcular biletler için daha ücret ödeme başta olmak üzere farklı avantajlara sahip olmaktadır. Ülke içinde 38 ülke dışında ise 73 noktaya direkt seferler yapan firma insanların söz konusu noktalara çok kısa sürede ulaşmasını sağlamaktadır. Ayrıca uygulamış olduğu politika ile de sürekli büyümeyi hedefleyen firma bunu son dönemde başarmakta ve uçuş sayılarını hızla artırmaktadır.

Pegasus firması diğer şirketlerde olduğu gibi yolcularına farklı sınıflarda koltuklar sunmakta olup bunlar arasında en uygunu ekonomi sınıfıdır. Ekonomi sınıfı içerisindeki belli sayıdaki koltuğu ise promosyon uygulamasına dahil etmekte ve böylece söz konusu koltuklar için ödenmesi gereken ücret çok daha düşük seviyelere gelmektedir. Özellikle yurt içindeki bazı noktalara yapılan seferler için ödenmesi gereken ücretler 55 TL’ye kadar düşmektedir. Söz konusu fiyatlar otobüs biletlerinden bile daha ucuz seviyede olması insanların hava yolunu tercih etmesine neden olmaktadır. Fakat burada bilinmesi gereken en önemli husus söz konusu koltuk fiyatların sadece sınırlı sayıdaki yer için geçerli olmasıdır. Sınırlı sayıdaki koltuk tükendikten sonra ise fiyatlar kademeli olarak artmakta ve yüksek seviyelere ulaşmaktadır.

Erken rezervasyon yapmanın en önemli avantajı yukarıda belirtilen durumla ilgilidir. Firma tarafından uygulanan fiyat politikasında sadece sınırlı sayıdaki koltuk için indirim yapılmakta ve bundan dolayı da yüksek talep karşısında bunlar kısa sürede tükenmektedir. Böylece geç kalan kişilerin şirket tarafından sağlanan fırsattan yararlanamamaktadır. Fakat erken rezervasyon yapan kişiler biletlerini seyahat tarihinden daha önce aldıkları için söz konusu avantajlı koltukların tükenme ihtimali çok daha düşük olmakta ve böylelikle de biletler için ödenmesi gereken tutar çok daha düşük seviyelerde olmaktadır. Bunun dışında dönemsel olarak şirket tarafından erken rezervasyon yapan kişilere yönelik kampanyalar düzenlenmekte ve seyahat etmek böyle durumlarda daha da ucuz olmaktadır.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir