Erken Rezervasyon ile Ucuz Uçak bileti yakalama

Son günlerde ulaşım aracı olarak uçak kullanmak neredeyse tüm ulaşım araçlarının kullanımının önüne geçmiş ve uçak bileti fiyatlarının da kampanyalar sırasında çok düşmesi İle çok popüler bir hale gelmiştir. Ucuz uçak bileti almanın birçok yolu vardır ve bu yollardan en önemlisi bileti erken rezervasyon ile almak ve böylece ucuz bilet yakalama fırsatlarıdır.

Ucuz uçak bileti yakalamanın en önemli yollarından biri de uçuş tarihlerinde ve günlerinde esnek davranmaktır. Örneğin bir şehre ziyarete gitmeyi düşünüyorsunuz ve tarih sizin için çok önemli değil. O halde uçak bileti satış sitelerinden gideceğiniz şehre tüm aramalarınızı ayrıntılı bir şekilde yapın ve fiyat düştüğünde size haber vermelerini işaretleyin. Böylece eğer gittiğiniz tarihin sizin için önemi yoksa normal günlere göre çok daha uygun fiyatlara bilet alabilirsiniz. Ayrıca ucuz bilet alma konusunda bir başka püf nokta da bagajsız seyahat etmek ya da kabin boy bagaj ile seyahattir. Ucuz bilet sunan havayolu firmaları özellikle valiz, yemek, yer gibi ekstralardan kazandıkları için en uygun fiyatlar genelde ekonomi seçeneğindeki ek bagajsız yolcu fiyatlarıdır.

Ayrıca uzun ve aktarmalı yolculuklar için çok uzun süre aktarmada bekleme yapan uçuşları tercih etmeniz de size bilet fiyatlarından çok tasarruf ettirecektir. Örneğin Amerika uçuşu için Atina’da bir gün bekleme süresi olan uçuşlar birkaç saat bekleme süresi olan uçuşlardan yaklaşık 400-500 TL daha ucuz olabilir. Zamanınız varsa bu yöntemi kullanabilir ve aktarma yaptığınız şehri de gezme fırsatı bulabilirsiniz. Bunlara ek olarak araştırmalara göre yıl içinde en yüksek fiyatlı uçak biletlerinin Temmuz ayında satıldığı, Ağustos ayının ise yüksek fiyatlarda onu takip ettiği bilinmektedir. Yılın en ucuz zamanları ise Kasım-Nisan ayları arası olarak bilinmektedir. Resmi tatil ve bayram günlerinde bu fiyatlar değişebilmektedir. Uçuş rezervasyonu açısından ise yaklaşık 2-3 ay öncesinden rezervasyon yaptırmak birçok destinasyona daha ucuz bilet almanızı sağlayabilir. Ayrıca risk alınmak isteniyorsa uçuşa çok kısa bir süre kala, boş kalan koltukların oldukça düşük ücretlere satılan fiyatları da beklenebilir.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir