Erken bilet alımında Pegasus fiyatları

Bilet alımlarında sıklıkla tercih edilen erken rezervasyonlarda Pegasus, yolcularına birbirinden farklı fırsatlar sunmakta ve söz konusu fırsatlar sayesinde yolcuların ilgisini çekmeyi başarmaktadır. Erken rezervasyon en kısa tanımıyla yolculuk için kullanılan biletin, tarihinden önce alınması demektir. Bu işlemler yolculara farklı avantajlar sunmakta ve bilet fiyatlarının çok daha uygun fiyatlara alınmasını sağlamaktadır. Bunun için öncelikle yolculuk yapılacak olan tarihin ve saatin net olarak planlanması gerekmektedir. Çünkü çok önceden alınan biletlerin tarihlerinde planlanmayan işlerin çıkması durumunda biletin kullanılmaması gibi olumsuz bir durum bulunmaktadır ki böyle durumlarda biletlerin yanması ve verilen paraların boşa gitmesi gibi olumsuz sonuçlar doğabilmektedir.

Erken rezervasyonların yolculara sağladığı en önemli avantajlardan bir tanesi ödenecek ücretin normale göre çok daha ucuz olmasıdır. Havayolu şirketlerinin düzenlemiş oldukları kampanyalar detaylı incelendiğinde hepsinin içerisinde biletlerin erken alınması durumunun olduğu görülecektir. Bunun dışında firmalar tarafından sunulan promosyonlu biletler bu sayede tükenmeden alınabilmektedir. Bu da uçuş için ödenecek miktarın çok daha uygun olması anlamına gelmektedir. Örnek vermek gerekirse Adana ile Ankara arasında yolculuk yapmak için Pegasus’a ödenmesi gereken miktar tarihe göre ciddi farklılık göstermektedir. Yolculuğun bir hafta içinde yapılması durumunda ortalama fiyat 100 lira olurken yolculuğun bir ay sonra yapılması durumunda ödenecek ücret sadece 30 lira olabilmektedir. Bundan dolayı rezervasyon yaptırırken söz konusu durumun dikkate alınması ve Pegasus’un tercih edilmesi yolcuların çok daha az ücret ödemesini sağlayacaktır.

Erken rezervasyon yapmanın önemli avantajları bulunduğu gibi olumsuz yanları da bulunmaktadır. Olumsuz durumları planlamasını iyi bir şekilde yapmamış olan yolcular yaşamaktadır. Önceden ayarlanan yolculuk tarihlerinde herhangi bir sorun çıkması durumunda biletlerin kullanılmaması gibi bir durum ortaya çıkabilmektedir. Söz konusu şekilde bir olay yaşanması halinde değişim ve iade hakkı çok önemlidir. Pegasus yolcularına 12 TL’den başlayan fiyatlar karşılığında sınırsız değişim hakkı vermektedir. Böylece insanların önemli bir işleri çıktığında ve yolculuk zamanını değiştirmek zorunda kaldıklarında herhangi bir ceza ödemeden uçuşa 2 saat kalana kadar değişiklik yapabilme hakkına sahip olmaktadırlar.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir