Emirates uçuşlarında en çok tercih edilen şehirler

Birleşik Arap Emirlikleri devlet desteği ve Dubai Yatırım Otaklığı işbirliği ile kurulan Emirates havayolları, kurulduğu 1985 yılından beri hızla yükselişe geçmiş ve en hızlı büyüyen havayolu firması koltuğuna oturmuştur. Dünyanın en çok yolcu sayısına sahip dördüncü havayolu firması seçilen Emirates, son zamanlarda New York, Sydney, Los Angeles gibi şehirler ve uzak ülkelere uçuşlarında uzun ve genellikle aktarmalı olarak gerçekleştirilen uçuşlarda en çok tercih edilen havayolu firmalarından biri haline gelmiştir. Son günlerde reklam ve pazarlama stratejileri ile de dikkat çeken Emirates havayolları, birçok ürünün ve futbol takımının sponsoru olarak heryerde göze çarpmaktadır.

Kurulduğunda Ürdün, Kuveyt, Dubai gibi noktalara uçuşlar gerçekleştiren ve iki filo ile uçuşa başlayan şirket zamanla o kadar hızlı büyümüştür ki Avustralya’ya bir günde 14 sefer düzenleyerek rekor kırmıştır. Ayrıca Avrupa, Asya ve Orta Doğu’dan Amerika ve Avustralya’ya uçuş gerçekleştirmek uzun ve genelde aktarmalı yapılan yolculuklardır. Emirates havayolları Dubai’den bu ülkelerin New York, Houston, Dallas, Los Angeles, Sydney, Melbourne gibi şehirlerine aktarmasız uçuşlar gerçekleştirmektedir. Dubai’den direkt bu kıta ötesi ülkelere uçuş gerçekleştiren Emirates havayolları Avrupa’dan ve Asya’dan gelen yolcularına da aktarma noktası olarak görev yapmaktadır. Bununla birlikte Avrupa- Asya arasında yapılan uçuşlarda sefer ve yolcu sayısı çok fazladır ve çok sayıda uçuş gerçekleştirilmektedir.

Emirates havayollarının Flydubai ile ortaklaşa gerçekleştirdiği yeni ve çok beklenen rotalardan bazıları ise: Bratislava(Slovakya), Bangladeş, Cibuti, Somali, İstanbul Sabiha Gökçen, Tanzanya, Sri Lanka, Rusya, Karadağ, Rusya, Ermenistan, Zanzibar(Tanzanya) gibi birçok noktadır. Bu yeni destinasyonlar da beklenenden çok ilgi görmüş ve ilk uçuşlardan itibaren doluluk oranları artmıştır. Ayrıca uçakta mobil cihazlar kullanımına izin veren ilk firma olan Emirates havayolları; koltukların arkasında bulunan televizyonlar, priz seçeneği, USB girişleri, uçakta bulunan Wi-Fi ile yolcularına konforlu ve lüks bir uçuş yaşatmayı vadetmektedir. Ödüllü ve kaliteli yemekleriyle de iddialı olan Emirates havayolları son yılların en başarılı havayolu firmalarından biridir. Tabii bu imkanlar uçuş destinasyonuna ve süresine bağlı olarak değişmektedir.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir