Emirates kaç noktasından uçuş gerçekleştirmektedir

1985 yılında Dubai Yatırım Ortaklığı ve devlet desteği ile kurulmuş olan Emirates havayolları günümüzde Orta Doğu’nun en büyük havayolu şirketi olmakla birlikte yalnızca Arap Emirlikleri sınırlarında değil dünyanın birçok farlı noktasından uçuş gerçekleştirmektedir. Emirates son günlerde futbol takımlarınasponsorluklarıyla da oldukça dikkat çekmekte ve kaç noktasından, nerelerden uçuş gerçekleştirdiği merak edilmektedir. Öncelikle Birleşik Arap Emirliklerinde, Ürdün, Kuveyt, Yemen gibi noktalardan başlayan uçuşlar çok kısa sürede şirket başarısının katlanarak artmasıyla birçok farklı kıtaya ve noktaya yayılmıştır. Şu an 120’den fazla destinasyona uçuş gerçekleştiren Emirates havayolları, yolcu taşıma sayısı olarak dünyada dördüncü sırada yer almaktadır. Dubai’den Los Angeles, Houston, San Francisco gibi noktalara da direkt uçuşlar gerçekleştirmektedir.

Merkez havaalanı Dubai Havaalanı’nda bulunan Emirates havayolları, birçok uygulamada da yeniliklerin başını çekmiş, lüks ve konforu uçakların içerisinde ve bekleme salonlarında da yaşatmaya başlamıştır. Koltuklarının arkasına televizyon koyan dünyadaki ilkhavayolu şirketidir. Uçuş esnasında mobil cihazlar kullanılabilir ve Wi-Fi vardır. Uçaklarda şarj imkanı ve USB girişleri bulunmaktadır. Türkiye’de İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan aktif olarak, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı ve Antalya Havalimanı’ndan dönemsel ve tarihlere göre değişmekle beraber Emirates havayolları uçuşları gerçekleşmektedir. Aklınızda gelebilecek neredeyse her destinasyona uçuş gerçekleştirilen firmanın özellikle Ürdün, Kuveyt, Dubai, Katar ve Amerika uçuşları popüler ve çok yoğundur. Avustralya’ya günde 14 kez sefer gerçekleştirerek rekor kırmış olan firma aynı zamanda Avrupa’dan Asya’ya yolcu taşımada da en üst sıralardadır.
Emirates Havayolları’nın popüler güzergahlarından bazıları: Nijerya, Tanzanya, Almanya, Norveç, Danimarka, Almanya’nın birçok şehri, Kamboçya, Hong Kong, İstanbul, İngiltere, Avustralya, İtalya, Şangay, Singapur, İsviçre gibi birçok noktadır. Ayrıca Amerika’da New York, Los Angeles, San Francisco, Dallas, Houston gibi noktalara çok sık uçuş gerçekleştirilmektedir. Avrupa’dan, Asya’dan ya da Orta Doğu’dan Amerika ve Avustralya’ya gerçekleştirilen yolculuklarda Dubai sıklıkla aktarma noktası olarak kullanılmakta ve çok sayıda yabancı yolcuyu ağırlamaktadır. Birçok açıdan tercih sebebi olan Emirates havayollarından erken rezervasyonla bilet alarak uygun fiyatlara dünyanın çok uzak noktalarına gitme avantajını yakalayabilirsiniz.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir