Emirates en gözde güzergahları nerelerdir

Emirates Havayolları firması özellikle futbol kulüplerine sponsorluk yapması nedeniyle son zamanlarda oldukça popüler, merak edilen ve gözde havayolu firmalarından biri haline gelmiştir. Emirates Havayolları ile ilgili hangi noktalardan kalkış yapılmaktadır, hangi noktalara iniş yapılır, en gözde güzergahları neler ve nerelerdir gibi birçok sorunun yanıtı merak edilmektedir. Yoğun olarak reklamcılık ve pazarlama stratejisi gerçekleştirerek neredeyse tüm dünyaya adını duyurmakta olan Emirates Havayollar, Ortadoğu kökenli bir havayolu firmasıdır. Birleşik Arap Emirlikleri kökenli olan firma devlet desteğiyle kurulmuştur ve dünyadaki en başarılı havayolu firmalarından biri olma yolunda hızla ilerlemektedir. 1985 yılında Dubai Yatırım Ortaklığı ve Birleşik Arap Emirlikleri hükümetinin ortak çalışmalarıyla kurulan bu şirket başlarda Kuveyt, Ürdün, Yemen gibi Arap ülkelerine yolcu taşımaya başlamış ve yıllar içinde en hızlı büyüyen havayolu ünvanına kavuşarak seferlerine farklı kıtalarda, farklı ülkelerde birçok yeni sefer ekleyerek uluslararası alanda faaliyet göstermeye başlamıştır.

Şu an gelir, yolcu sayısı ve filo büyüklüğüne dayanarak Ortadoğu’nun en büyük havayolu firması olan Emirates dünyada 164 farklı havaalanına seferler düzenlemektedir. Dünyada gelir sıralamasında yedinci sırada bulunmaktadır. Bu gelişmelerle birlikte seferlerine yeni uçuş güzergahları ekleyen Emirates,Flydubai ile ikili anlaşma gerçekleştirerek başlattığı bu güzergahlar daha ilk haftalardan beklenenden fazla talep görmüştür.
Yeni uçuş rotalarından bazıları: Bratislava(Slovakya), Chittagong(Bangladeş), Cibuti, Tacikistan, Somali, İstanbul- Sabiha Gökçen(Türkiye), Katmandu(Nepal), Sri Lanka, Rusya, Karadağ, Ufa(Rusya), Bangladeş, Ermenistan ve Zanzibar(Tanzanya)dır. Emirates Havayollarının en gözde güzergahları ise genellikle Dubai, Ürdün, Kuveyt gibi Arap ülkeleri olmakla birlikte Asya, özellikle Doğu Asya’ya da Avrupa üzerinde çok sayıda yolcu taşınmaktadır. Merkez ofisi Dubai Uluslararası Havaalanı’nda bulunmakta olan şirket İstanbul Atatürk Havaalanı’ndan Norveç, Danimarka, Amerika, Suudi Arabistan, Etiyopya, Nijerya, Hindistan, Fas, İran, İspanya, İtalya, Suriye, Almanya, Tayland, Çin, Brezilya, Arjantin gibi birçok noktaya uçuş gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda ülkemizde Antalya Havaalanı, Ankara Esenboğa Havaalanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan da tarih ve dönemsel olarak değişmekle birlikte farklı rotalara uçuşlar gerçekleştirilmektedir.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir