Check-in Emirates firmasında nasıl yapılıyor

Uçak yolculuğu yapmak için gerekli olan aşamalarından bir tanesi check-in işlemi Emirates firmasında farklı seçenekler ile yapılabilmekte olup söz konusu seçenekler insanlara çok büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Check in işlemi uçuş kartını alma ve bagajları teslim etme işlemi olup belli kuralları bulunmaktadır. Söz konusu işlemleri yaptırabilmek için yolcuların en az 90 dakika önce havalimanına gelmeleri ve gereken işlemi yaptırmaları gerekmektedir. Söz konusu işlemi yaptırabilmek için bazen ciddi sıralar beklemek gerekebilmekte olup bunun temel nedeni ise havalimanındaki yoğunluktur. Kısa süre içerisinde çok sayıda uçağın kalkacağı anlarda böyle can sıkıcı durumlar yaşanabilmektedir. Bundan dolayı uçuştan en az 90 dakika önce havalimanına gelinmesi ve gereken işlemlerin tamamlanması gerekmektedir.

Yukarıda bahsedilen işlemlerin yaptırılmasının ardından uçağa alımlar 60 dakika önce başlamaktadır. Yolculuk saatine 60 dakika süre kaldıktan sonra uçağın kapıları açılmakta ve uçuşa 20 dakika kalana kadar açık kalmaktadır. Bu noktadan sonra ise kapılar kapatılmakta ve uçağa yolcu alınmamaktadır. Bundan dolayı check in işlemlerinin zamanında yapılması gerekmektedir. Emirates tarafından yolcularına farklı bir seçenek daha sunulmuş olup bu seçenek yolcular için çok daha rahattır. Günümüzde birçok işlemin yapıldığı internetten, check in işlemlerini yaptırmak da mümkündür. Son dönemlerde pek çok havayolu şirketi müşterilerine bu kolaylığı getirirken bazıları bunu ücretsiz olarak sunmakta bazıları ise belli bir ücret karşılığında sunmaktadır.

Online check in işlemi yapabilmek için bazı şartlara uyulması gerekmektedir. Emirates ile seyahat edecek olan yolcuların uçuşlarından 48 saat önce söz konusu işlemi online olarak yapabilmeleri için gerekli olan ekran açılmakta ve uçuşa 90 dakika kalana kadar da devam etmektedir. Uçuşa 90 dakika kaldıktan sonra bu işlemin online olarak yapılabilme şansı bulunmamaktadır. Söz konusu işlemi yapabilmek için ise Emirates’in resmi internet sitesine girilmesi ve oradan gerekli bölüme geçiş yapılması gerekmektedir. Daha sonra ise yönlendirmeler izlenerek kolay bir şekilde bu işlem yapılabilmektedir. Böylece yolcular havalimanlarında çok uzun kuyruklarda beklemek zorunda kalmadan bilgisayar ya da telefon ile söz konusu işlemi yapabilmektedir.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir