Beyruta Pegasus uçak bileti satın al

Orta Doğunun Parisi olarak da bilinen ve bulunduğu coğrafyanın en kozmopolit ve gelişmiş şehirlerinden olan Beyrut içinde barındırdığı farklı kültürler, geçmişin izleri ve farklı etnik yapısıyla ziyaretçilerin ilgisini çekmekte ve Beyruta seyahat etmek isteyen gezginlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Türkiye’den Beyruta birçok farklı firmanın uçak bileti seçeneği olmakla birlikte Pegasus Havayolları’nın oldukça uygun fiyata bilet satın al kampanyalarına sıklıkla ulaşılabilmektedir.

Lübnan’ın başkenti ve en büyük şehri olan Beyrut yıllarca birçok yıkım yaşamış ve zorluklarla mücadelede etmiş bir şehir olsa da hala eski güzelliğini taşımaktadır. Yıllar boyunca Ortadoğu’nun ekonomi, kültürel ve sosyal merkezi konumunda yer alan bu güzel şehir, Lübnan İç Savaşı sonucunda bu özelliğini kaybetmiş ve uzun yıllar zorluklar yaşamıştır. Nüfusu 3.5 milyonun üzerinde olan Beyrut şu an yavaş yavaş eski hareketliliğini yakalamaya ve gelişmeye başlamıştır. Etnik ve tarihi kimliğiyle oldukça ilgi çekici olan bu şehir Avrupalı ve Amerikalı turistler için de ilgi çekici olduğundan şehirde turistik yoğunluk fazladır.

Bu etkileyici şehir Beyrut, renkli gece hayatı ve tarihi yerleriyle dikkat çektiği gibi yemek konusunda da ziyaretçilerine unutamayacakları bir tatil yaşatmaktadır. Lübnan mutfağı denince akla gelen falafel, kebap ve tabule gibi lezzetleri ise her bütçeye hitap eden çok lüks ya da uygun fiyatlı restoranlarda yiyebilmek mümkündür. İçerisinde birçok lüks, orta fiyatlı ve düşük fiyatlı konaklama imkanları barındıran Beyrut’ta lüks bir konaklama için şehir merkezini tercih etmeniz tavsiye edilir. Orta halli ve uygun fiyatlı bir konaklama için ise ‘downtown’ olarak bilinen bölgede hem uygun fiyatlara konaklayabilir hem de eğlence açısından güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Bahar ve yaz ayları Beyrut’a ziyaret gerçekleştirmek için uygun aylardır. Ancak Temmuz ve Ağustos ayları yaz yoğunluğundan dolayı pahalı olabilen biletler bahar aylarında daha uygun fiyatlara bulunabileceğindenNisan ve Mayıs ayları seyahat için uygun bir dönemdir. Ayrıca uçak bileti rezervasyonlarının seyahatten bir iki ay önce yaptırılması da uygun bilet fiyatı bulma şansınızı artıracaktır.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir