Berlin Emirates Ucuz Uçak Bileti Satın Al

Almanya ülkesinin başkenti olan Berlin şehrine ucuz bir seyahat gerçekleştirmek istiyorsanız Emirates şirketinin uçak bileti fiyatlarını inceleyerek satın al işlemi yaparak bütçenizi sarsmayacak bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz. Berlin Emirates ucuz uçak bileti satın al hakkında daha detaylı bilgiler internet vasıtası ile bulunabilir.

Almanya’nın başkenti olan Berlin tertemiz bir havaya sahiptir. Bunun yanı sıra bu şehir müzeleri, geniş caddeleri ve sokakları, tarihi yapıları ile görülmesi gereken başkentlerin başında gelmektedir. Berlin’de Türk vatandaşı olan pek çok kişide bulunduğu için bu gezide yabancılık çekmeyebiliriz. Bu durumun bir diğer avantajı ise kolaylıkla Türk yemeklerine ulaşabilmeniz olacaktır. Berlin şehrine yolunuz düşerse müthiş bir ihtişamı olan Brandenburg Kapısı görülmeye değerdir. 1791 senesinde yapımı tamamlanan bu kapı şehrin merkezindedir. Berlin turunuza bu kapıyı görerek başlayabilirsiniz. Kent merkezinde bulunan Alexanderplatz zaten mutlaka göreceksiniz. 110 sene evvel inşa edilen Berlin Katedrali ziyaretçilerini tam anlamıyla büyülemektedir. Katedralin içinden yukarıya çıktığınızda Berlin şehrinin manzarasını izleyebilirsiniz. Holocaust Anıtı Berlin’de görülmesi gereken bir başka önemli mekândır. Potsdamer Platz Meydanında Sokak sanatçıların ezgilerini dinleyebilirsiniz ve resim sergilerini gezebilirsiniz.

Berlin’de çok fazla sayıda yurttaşımızın yaşadığını yukarıda belirtmiştik. Türklerin yoğun olarak yaşadığı mahallenin adı Kreuzburg’dur. Eğer Kreuzburg mahallesine yolunuz düşerse cidden memleket hasretini çok fazla hissetmezsiniz. Müzeler adası bölgesinde sanatsal faaliyetleri izleyebilirsiniz. Müzelerde tarihi parçaları ve sanat eserlerini yakından inceleme olanağınız olacaktır. Reichstag Parlamentosu 2. Dünya savaşı gibi büyük bir yıkıma neden olan bu olayı hatırlatsa da tarihe tanıklık etmek için ziyaret edebilirsiniz. Nazilerin ölüm ve yıkım kararları işte burada alınmıştır. Aynı zamanda Sovyet Kızıl Ordusu’nun Berlin’e girdiğini öğrenen Nazi lideri Adolf Hitler ve karısı bu parlamento binasında intihar etmişlerdir. Kurfürstendamm Caddesinde sağlı sollu bulunan tarihi binaları yakından görme imkânınızı değerlendirmelisiniz. Bu cadde de aynı zamanda her gece sokak sanatçıları cadde de turlayanlara küçük konserler vermektedir. Berlin’de kesinlikle yemek sorunu yaşamazsınız bilmediğiniz lezzetler tatmak hoşunuza gitmiyorsa Türk lokantalarını bu kentin her noktasında bulabilirisiniz.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir