Bagaj ağırlığı AnadoluJet ne kadar oluyor

Yolculara sunmuş olduğu avantajlı fiyatlara bilinen Anadolujet yolculuk sırasında yanlarına alabilecekleri bagajlar ile ilgili haklar vermiştir. Verilen bu haklar kapsamında yolcular belli bir miktara kadar olan yüklerini ücretsiz olarak yanlarında getirebilmekte ve gidecekleri yere götürmektedirler. Her yolcu için tanınan sınır firma tarafından belirlenmiş olup belirlenen sınırın aşılması durumunda ekstra ücret talep edilmektedir. Anadolujet yetişkin ve çocuk yolculara aynı miktarda eşya getirme fırsatı verirken bebek yolcuların yanlarında getirebilecekleri eşyanın miktarı nispeten biraz daha azdır. Yolculuktan önce kişilerin bu durumlara dikkat etmesi ve yanlarına ona göre eşya almaları gerekmektedir.

Ülke içinde pek çok noktaya doğrudan ve aktarmalı uçuşlar yapan firma yetişkin ve çocuk yolcularına 15 kg eşya getirme fırsatı sunmaktadır. Yolcular belirtilen kiloya kadar olan yükleri için herhangi bir ücret ödemesi yapmadan gidecekleri yere götürebilmektedir. Söz konusu miktar bebek yolcularda ise yukarıda da belirtildiği gibi nispeten daha az olup 10 kilodur. Yolcuların yüklerinin burada belirtilen miktarları geçmesi durumunda ise yolcuların ekstra ücret ödemeleri gerekmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken çok önemli bir husus bulunmaktadır. Söz konusu miktarlar uçağın kargo bölümüne verilecek bagajlarla ilgilidir. Yani kabin içine alınacak olan bagajlar için farklı bir uygulama bulunmaktadır.

Uçak yolculuğu yapan kişilere verilen bagaj hakkı iki farklı kısımdan oluşmaktadır. Bunlardan bir tanesi uçağın kargo bölümüne verilecek olanlardır ki yukarıda bununla ilgili detaylı bilgi verilmiştir. Yolcular belli bir kiloya kadar kabin içine de eşyalarını alabilmektedir. Burada yolculara verilen sınır ise 8 kilo olup bunun aşılmasına izin verilmemektedir. Aşılması halinde ise ekstra ücret talep edilmektedir. Ayrıca Anadolujet tarafından burada farklı uygulamalarda yapılmakta olup yolcuların kişisel eşyaları yükten sayılmamaktadır. El çantası, fotoğraf makinesi, kamera, bebek arabası, puset, tablet ve şemsiye kişisel eşya kabul edilmekte ve bir adet kişisel eşya tamamen ücretsiz olarak taşınabilmektedir. Sayının fazla olması durumunda ise bunlardan bir tanesi hariç diğerleri de yüke dahil edilmektedir.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir