AnadoluJet ile Check-in İşlemleri

Anadolujet ile seyahat etmek isteyen kişilerin öncelikle bilet alması ve daha sonra da check in işlemi yaptırması gerekmekte olup söz konusu firma ile seyahat eden yolcular bunu farklı yollardan yapabilmektedir. Check in işlemleri yaptırmak isteyen kişiler bunu isterlerse havalimanında yaptırabilecekleri gibi dilemeleri halinde internet üzerinden yani online olarak da yaptırma imkanları bulunmaktadır. Uçak ile seyahat etmek isteyen kişilerin tamamının söz konusu işlemi yaptırması gerekmektedir. Uçak biletlerinin alınması otobüs biletleri gibi olmayıp iki aşamadan oluşmaktadır. Öncelikle acenteler ya da internet üzerinden bilet alınmaktadır. İnternet üzerinden bilet alınırken gerekli bilgilerin eksiksiz ve tam olarak girilmesi çok önemlidir. Bunların yanlış olması durumunda ilgili kişilerin uçağa binmelerine izin verilmemektedir.

Yukarıda bahsedilen şekilde biletler alındıktan sonra onlarla uçuş kartlarının alınması gerekmektedir. Bunun için de check in işleminin yapılması gerekmekte olup Anadolujet tarafından yolcularına iki farklı seçenek sunulmuştur. Söz konusu seçeneklerden bir tanesi havalimanında bulunan ilgili bölümlerden bu işlemin yaptırılmasıdır ki bazı durumlarda bunun için çok uzun sıralar beklenilmesi gerekebilmektedir. Yakın zamanlı birkaç uçağın olması durumunda ciddi bir yoğunluk oluşmakta ve bundan dolayı da insanlar uzun süreler sırada beklemek zorunda kalmaktadır. Beklenilen sürenin ardında ise rezervasyon numarası ya da PNR kodu verilerek işlemler yapılmaktadır. Bu esnada bagajlarda teslim edilmekte ayrıca koltuk numaraları da alınmaktadır. Bu aşamadan sonra ise insanlar uçağa binilecek olan alana geçmektedir.

Anadolujet tarafından yolcularına check in işlemi için farklı bir seçenek daha sunulmuştur. Yukarıda belirtilen işlem online olarak da yapılabilmekte ve insanlar bundan dolayı uzun sıralar beklemek zorunda kalmamaktadır. Hava yolu şirketinin resmi web sitesine giriş yapıldıktan sonra öncelikle online işlemler bölümüne giriş yapılması gerekmektedir. Bu aşamadan sonra ise check in işlemi seçilmekte ve yapılan yönlendirmeler takip edilerek işlem tamamlanmaktadır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken çok önemli bir husus bulunmaktadır. Bahsedilen işlemin online olarak yapılabilmesi için verilen süre uçuşa 1 saat kala sona ermektedir. Bu süre daha erkende sona erebilmekte ve gereken bilgilendirme yapılmaktadır.

Bir Yorum Ekler misin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir